יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של החזרי מס לשכירים08.03.2021 | 16:06

על פי החוק בישראל, כל עובד שכיר צריך לשלם תשלומי מס הכנסה בכל חודש. תשלומים אלו מנוכים ממשכורתו באופן קבוע, לאחר שקלול גובה סכום התשלומים המתבצע באופן שנתי ולא חודש בחודשו. צורת חישוב זו מקלה למעשה על הרשויות בחישוב וגביית התשלומים, אך בפועל עלולה ליצור מצב בו מתקיימים עודף תשלומים מצד העובדים.

שיטת חישוב תשלומי המס נערכת באופן אינדיבידואלי לכל עובד על פי מדרגות מס, כך שבמקרים בהם נוכו ממשכורתו תשלומי מס גבוהים, לעומת אלו שהיה צריך לשלם בפועל על פי חישוב מדרגות המס, נוצר פער בתשלומי המס העומדים לזכותו של העובד.

חשוב לציין כי לא בהכרח כל אזרח זכאי לקבל החזרי מס ולכן כדי למנוע עודף פניות לרשויות המס, וגם בזבוז זמן לאזרחים המעוניינים לבדוק את זכאותם, ניתן לבדוק את הזכאות באמצעות סימולטור החזרי מס לשכירים

קיבלת תשובה חיובית מהסימולטור בנוגע לזכאותך? מצוין! כעת עליך להגיש את הבקשה לקבלת ההחזרים לרשות המיסים, ולהמתין עד לבחינת הבקשה והעברת הכסף לחשבונך. ניתן להגיש את הבקשה לקבלת החזרי המס באופן רטרואקטיבי עבור שנים שעברו, אך לא יאוחר מתקופת זמן של 6 שנים אחרונות.

כיוון שמדובר על פרוצדורה בירוקרטית, יש לצרף אל טופס הבקשה את כל האישורים והמסמכים הרלוונטיים לכך המוכיחים את טענתכם לגביית יתר בתשלומי המס. כדאי להיעזר בחברה מקצועית בתחום החזרי מס שתייצג אתכם בכל התהליך, כך שתוכלו לראות בהקדם את הכסף בחשבונכם.

ליצירת קשר >>> 089776080


תגובות
אין תגובות לפוסט
08.03.2021 | 16:03

חברת TikTax מציעה שירות מקצועי בתחום החזר מס ליצירת קשר >>089776080

מה שמכונה החזר מס החזר מיסים ששולמו מתרחש כאשר עוסק או עובד משלם מיסים עודפים במהלך שנת המס. במילים אחרות, הם שילמו מיסים גבוהים יותר בהתבסס על מחזור עבודה בפועל, כולל ניכוי מס במקור ותשלומי מקדמה.

שכיר שמועסק במספר מקומות עבודה ולא ביצע תיאום מס. במצב זה יתכן כי שילם מס עודף והוא זכאי להחזר.
עוסק המשלם מס מראש באמצעות פנקס מקדמות, קרי על בסיס מחזור עסקאות משוער. במקרה ובסוף שנת המס נגלה כי המחזור בפועל היה נמוך יותר, העוסק יהיה זכאי להחזרבגין תשלומי המקדמות.
את הבקשה לקבלת החזר מס הכנסה יש להגיש בלשכת פקיד השומה וניתן לעשות זאת עד 6 שנים מתום שנת המס בגינה מבוקש ההחזר. לסכום ההחזר יצורפו הפרשי הצמדה וריבית מסוף שנת המס בגינה הוגש הדו"ח ועד ליום תשלום ההחזר בפועל.


תגובות
אין תגובות לפוסט
08.03.2021 | 16:01

אפשרות החזר מס הכנסה פתוחה בפני כל עובד– שכיר או עצמאי. לנוחותה של רשות המסים, מרבית השכירים נמנעים מלממש את זכותם לבקשת החזר מס הכנסה ולקבל סכומים שנגבו מהם לפי מדרגות מס גבוהות ממדרגת המס האמיתית שלהם. חלקכם נרתעים מהתהליך והבירוקרטיה ואחרים מונעים מחשש (שאינו מוצדק) מעינה הפקוחה של רשות המסים, אבל כדאי לכם להתגבר על הרתיעה ולקבל החזר מס הכנסה לשכירים מצטבר עד שש שנים אחורה.

אם אתם שכירים, קרוב לודאי שאתם משתייכים לצבא השכירים הדומם שמשלם מס הכנסה עודף. בשל שיטת חישוב המס בישראל, המכונה "ניכוי מס במקור", מדרגת המס (אחוז המס שנשלם מהמשכורת) שמשלמים נקבעת לפי ההכנסה השנתית, אך מס הכנסה עצמו נגבה מידי חודש ולא פעם בשנה. כאשר גובים מידי חודש, הבעיה היא שמס הכנסה אינו יכול לדעת באמצע השנה מה תהיה המשכורת השנתית הכוללת, ולכן הוא מחשב את מדרגת המס לכל חודש בפני עצמו. אם חודש אחד הרווחתם מעט – מדרגת המס וסכום המס הנגבה יהיו נמוכים. אם בחודש הבא הרווחתם יותר – מדרגת המס תקפוץ גם היא. אם חשבתם שבסופו של דבר החודשים בהם המשכורת הנמוכה מתקזזים עם חודשי המשכורת הגבוהה, ברוב המקרים זו טעות. שיטת המס בישראל נוטה לגביית יתר של מס הכנסה, ואם אינכם חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, בדומה לרוב השכירים, יש סיכוי גבוה שבסיכום השנתי הכולל מס הכנסה חייב לכם ולא אתם לו. בכל זאת, המטרה של מס הכנסה היא לקבל רק את המגיע לו ולא מעבר לכך, ולכן הדרך לאיזון גביית יתר היא האפשרות לבקש החזר מס.


תגובות
אין תגובות לפוסט
08.03.2021 | 15:58

התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא מענק עבודה ישירות לחשבון הבנק שלכם בקלות ובמהירות. נשמח לסייע ולטפל בכל בקשה, בכל סטטוס בו אתם נמצאים. את הזכאות למתן החזר מס שלילי ניתן לבדוק באמצעות סימולטור מס באתר רשות המיסים וכן בעזרת חברת זכותך! המתמחה בהגשת בקשות להחזר מס מענק עבודה המבוססים על מס הכנסה שלילי וכל מענקי העבודה האחרים וכן החזרי מס מכל סוג לשכירים, עצמאים וחברות.
החזר מס שלילי ניתן תמיד עבור 2 השנים הקודמות לשנת המס הנוכחית וניתן להזין את הפרטים שלכם על מנת להבין האם אתם נכללים כזכאים לקבלת החזר מס שלילי און ליין דרך האינטרנט או באמצעות רואה חשבון ויועץ מס מוסמך.


תגובות
אין תגובות לפוסט
08.03.2021 | 15:12

חברת 'החזרי מס' מספקת שירות מתקדם לבדיקת החזרי מס לכלל שכירים העובדים בישראל, הן ישראלים והן מארצות זרות, בחישוב רטרואקטיבי של שש שנים לאחור וקבלת ההחזר ישירות לחשבון הלקוח בטווח של עד 90 יום באמצעות מחשבון החזר מס.

על אף שנושא החזרי המס משויך בעיקרו לעצמאיים ובעלי עסקים, בשנים האחרונות, יותר ויותר שכירים מבינים את הצורך והחשיבות בשירות זה, שעשוי לייצר להם רווח של עשרות ומאות אלפי שקלים. גורמים במשק מעריכים, כי 80% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס אך רק כ- 13% מממשים בפועל את זכאותם. בנוסף, מרבית העובדים השכירים לא בוחנים לעומק את תלושי השכר שלהם וסומכים על המערכת שתבצע את כלל חישובי המס המדויקים בטרם הם מקבלים את השכר.

ניקח תרחיש לדוגמה עובדת שיצאה לחופשת לידה בתחילת חודש יולי 2017 וחזרה לעבודה בתחילת חודש ינואר 2018 – כשהתחלפה שנת המס. טרם היציאה לחופש הלידה, העובדים השתכרה בסך 11,000 שקלים ברוטו לחודש. במהלך תקופת חופשת הלידה, העובדה קיבלה דמי לידה בשיעור של כ- 30,000 שקלים (ל- 84 ימי זכאות).

המס שנוקה משכרה של העובדת בששת חודשי עבודתה טרם חופשת הלידה עמד על כ- 800 שקלים לחודש – סה"כ 4,800 שקלים מס לכל התקופה. המס שנוקה משכרה של העובדת במהלך חופשת הלידה, עמד על כ- 2,000 שקלים, סך הכל. בשנת 2017, סך כל ההכנסות החייבות במס היו – כ- 96,000 שקלים. המס שהיה עליה לשלם בשנה זו הוא כ-1000 שקלים בהתאם להטבות ולהקלות המס, אך בפועל נוכו משכרה ומדמי חופשת הלידה – 6,800 שקלים. – כך, העובדת זכאית להחזר מס של 5,800 שקלים.

מי הם הזכאים להחזרי מס?
עובדים אשר החליפו מקום עבודה או שהיה חוסר רציפות במקום העבודה, שכירים המשתכרים מעל 6,000 שקלים נטו בחודש, אמהות או אבות במשפחות חד הוריות, שכירים שעבדו תקופה מסוימת בחו"ל, מי שקיבלו דמי אבטלה או דמי חופשת לידה, בוגרים טריים במוסדות לימוד לתואר אקדמי, אנשים אשר שילמו מס שבח על מכירת דירה, תושבים המתגוררים בישובים המזכים בהטבות מס, משקיעים בשוק ההון, הורים לילדים בעלי לקויות למידה הלומדים במסגרת החינוך המיוחד, נושאים בהוצאות טיפול בבני משפחתם במוסדות שונים, תורמים למוסדות מוכרים אשר תורמים מעל 400 שקלים לשנה, אנשים אשר שילמו מס עקב פדיון כספי קופות הגמל או הפנסיה, פדיון קרן השתלמות לפני מועד הפדיון המזכה במס (6 שנים), ואחרים.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה