מסכות שקופות בייצור ביתי


עמותת TOM משיקה מסכת פנים שקופה שתסייע לחירשים וכבדי שמיעה שהמסכה מקשה עליהם לקרוא שפתיים ולתקשר בשפת הסימנים. ההוראות והגזרות של המסכות יהיו זמינות לכל אדם עם מכונת תפירה לתפור את המסכה בבית.

מערכת abiliko 28.06.20

מגבלות הקורונה שאילצו לעטת מסכות בכל מקום מקשות על חירשים וכבדי שמיעה, שכן בתקשורת בשפת הסימנים יש חשיבות רבה להבעות פנים ולקריאת שפתיים. בעמותת TOM התגייסו לפתור את הסוגיה ובימים אלה סיימו לפתח מסכות בד שקופות. המסכות עוצבו על ידי דנה יחיא-שווקמן ושירה רזניקוב.

כך, למשל, נבדקו מספר סוגי בדים כדי למצוא את זה שלא נוצרים ממנו אדים מהבל הפה. כמו כן דאגו לאטום את התפרים באזור של הפה שעלולים לגרום למעבר חיידקים ושהרצועות לא יפריעו למכשירי השמיעה.

אמנם בחודשים האחרונים התפרסמו יוזמות דומות של מסכות שקופות (כולן מבורכות), אך בשונה מהיוזמות האלה כאן המסכות לא מיועדות למכירה אלא מוכוונות לייצור קהילתי ולחלוקה. בימים הקרובים מתכננים בעמותה לארגן מסיבת תפירה שבה מתנדבים יתקבצו יחד עם כמה מכונות תפירה ועם הגזרות של המסכות ויחד ייצרו מסכות רבות שיחולקו לעמותות וארגונים ובתי ספר.

לאחר מכן יקבלו חוות דעת וביקורות מהמשתמשים, כולל בקהילות TOM בארצות הברית, כדי לשפר עוד יותר את המסכות. 

תיק המוצר עם הקבצים, הגזרות וההוראות נמצא כאן, זמין לאחד ואחת על מנת שיוכלו לתפור את המסכות בבית מחומרים שניתן לרכוש בכל חנות חומרי בניין.

בחורה עם מסכה שקופה על פניה, מחייכת

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה