התנהלות מערך השיקום המחוזי בבריאות הנפש בקהילה בנושא קיום ועדות סל שיקום מחוזיות


בימים אלה, לאור משבר הקורונה הפוקד את מדינת ישראל, והנחיות משרד הבריאות, פורסמו הנחיות להערכות והתנהלות מערך השיקום המחוזי בבריאות הנפש בקהילה בנושא קיום ועדות סל שיקום מחוזיות, אשר נועדו להבטיח את בריאותם של מקבלי השירות ואנשי הצוות, תוך הנגשת השרות ושמירה עד כמה שניתן על רציפותו.ההנחיות פורסמו ע"י משרד הבריאות ב-20.3

מערכת ממ“נ 30.03.20

פורסם ב-20.3

הנחיות לגורמים המפנים לוועדות השיקום המחוזיות בנושא היערכות צוות השיקום המחוזי בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה - ההנחיות פורסמו ע"י משרד הבריאות ב-20.3

 
לעיון במכתב שהועבר ע"י משרד הבריאות לגורמים המפנים >

בימים אלה, לאור משבר הקורונה הפוקד את מדינת ישראל, והנחיות משרד הבריאות, להלן הנחיות להערכות והתנהלות מערך השיקום המחוזי בבריאות הנפש בקהילה בנושא קיום ועדות סל שיקום מחוזיות, אשר נועדו להבטיח את בריאותם של מקבלי השירות ואנשי הצוות, תוך הנגשת השרות ושמירה עד כמה שניתן על רציפותו.

 

וועדות סל שיקום:

הנחיות משרד הבריאות אוסרות על קיום מפגשים פיזיים ועל כן לא ניתן לקיים וועדות סל שיקום כסדרן. לפיכך, אנו נערכים לקיום וועדות דחופות באופן וירטואלי.

להלן קריטריונים להחלטה על קיום וועדות סל שיקום דחופות, על פי שיקול דעתו של רכז השיקום המחוזי.

הוועדות תתקיימנה באופן וירטואלי לפונים שלהלן:

  1. מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי המועמד לשחרור להוסטל/דיור קבוצתי, החל תהליך מול המסגרת מתוך האשפוז והמסגרת מביעה רצון לקבלו. ניתן יהיה לקיים וועדה וירטואלית על מנת לבחון אישור למסגרת המבוקשת. במידה שאכן הוועדה מתרשמת שאין מורכבות מיוחדת, ניתן יהיה לאשר את המסגרת שהוצעה ואשר כאמור כבר הביעה הסכמה לקבלו.
  2. מאושפז שמקבל סל שיקום בפועל, יכול להשתחרר מבית החולים לביתו / בית משפחתו ויש צורך בשינוי החלטה או בדיון או חשיבה משותפת בהתאם לשיקול הדעת של הרכז, תתקיים וועדת שיקום וירטואלית. כל זאת במידה שהשירות שליווה אותו מוכן לקבלו לליווי או שקיים שירות אחר שמוכן לקבלו לליווי.
  3. מתמודד אשר הופנה מהקהילה, הוגשו עבורו טפסי סל שיקום ועולה צורך דחוף לתמיכה. רכז השיקום המחוזי יוכל לאשר על בסיס החומר הכתוב שירות של תיאום טיפול טרום וועדה בנוכחות, לשלושה חודשים. שירות זה, אשר יינתן באופן וירטואלי, יאפשר הגעה לוועדה לאחר שלושה חודשים במצב של מוכנות טובה יותר לשיקום.
  4. מתמודד אשר הופנה מהקהילה/אשפוז, אשר יכול להשתחרר והוא מועמד למערך דיור/הוסטל – כל זאת כשהמשפחה מתחייבת לקחת אותו כרגע הביתה ומבינה שהאישור ימומש במסגרת דיור רק לאחר חלוף משבר הקורונה.

 

כאמור וועדות השיקום יתקיימו באופן וירטואלי. גורמים מפנים יגישו את טפסי סל שיקום באופן מקוון בהתאם להנחיות. 

 

עוד עדכונים בנושא הקורונה בתחום בריאות הנפש >

 

 

 

  

 

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה