הודעת נציבות השיוויון בנושא יציאה למרחב ציבורי של אנשים עם מוגבלות.


שימו לב - בעקבות הכרה בכך שצמצום היציאה למרחב הציבורי למרחק 100 מ' מהווה גזירה קשה מנשוא עבור אנשים עם מוגבלות ומשפחות רבות, פעלה בימים האחרונים נציבות השוויון לאנשים עם יחד עם משרד הבריאות ומחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים בעניין. הפרשנות שסוכמה מופיעה בכתבה. תוכן מפורסם ב-26.3.20

מערכת ממ“נ 30.03.20

שימו לב - בעקבות הכרה בכך שצמצום היציאה למרחב הציבורי למרחק 100 מ' מהווה גזירה קשה מנשוא עבור אנשים עם מוגבלות ומשפחות רבות, פעלנו רבות בימים האחרונים יחד עם משרד הבריאות ומחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים בעניין. להלן הפרשנות שסוכמה

  1. ש להישמע להנחיות ולשמור עליהן בקפדנות. 
  2. יש להסתייע ככל האפשר בשירותים ובאפשרויות מקוונות, מרחוק, וירטואליות, טלפוניות וכו'. 
  3. במקרים חיוניים הנדרשים על מנת לשמור על בריאות האדם או מצבו הנפשי, ניתן לאפשר לאנשים עם מוגבלות על הספקטרום האוטיסטי או אנשים עם מוגבלות נפשית או דומות להם, לצאת יחד עם מלווה אחד, אם נדרש מעבר למרחק של 100 מטר.  
  4. היציאה תיעשה באופן מידתי בהתאם למינימום הזמן והמרחק האפשריים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות (מרחק של 2 מטר בין אנשים וכו'). 
  5. רצוי לצאת עם אישורים מתאימים כגון תעודת נכה, תעודת פטור מתור או מסמך של איש מקצוע.

תרגום לערבית: 

يرجى الانتباه:

 

، نظرا لادراكنا لمدى صعوبة تحديد امكانية الخروج للحيز العام لمسافة ١٠٠ متر بالنسبه للاشخاص ذوي الاعاقه وعائلاتهم  عملنا كثيرا بالأيام الأخيرة بالتعاون  مع وزارة الصحة ووحدة المشورة والتشريع في وزارة العدل في هذا الموضوع. في ما يلي التفسير الذي تم الاتفاق عليه:

  1. يجب التقيد بالتعليمات  واتباعها بدقة .
  2. يجب الاستعانة قدر الإمكان بالخدمات وامكانيات تقبل الخدمة عن بعد، عبر الإنترنت، الهاتف وغيرها.
  3. في الحالات الضرورية اللازمة للحفاظ على صحة الشخص أو صحته النفسية يمكن  السماح للأشخاص ذوي احتياجات خاصة مثل اضطراب طيف التوحد أو إعاقة نفسية أو إعاقات مشابهة الخروج بمرافقة مرافق واحد اذا لزم التنقل لمسافة ١٠٠ متر.
  4. يتم الخروج بشكل متناسب وفقا للحد الأدنى من الوقت والمسافة الممكنة مع المحافظة على ارشادات وزارة الصحة ( مسافة ٢ متر بين الأشخاص وغيره).
  5. من المفضل الخروج مع المستندات المناسبه مثل بطاقة إعاقة، بطاقة اعفاء من  الدور او مستند من شخص مهني.
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה