הזמנה לסרט: Crip Camp מראה את הכוח הגלום במאבקי נכים לשינוי חברתי


הסרט בנטפליקס מציג את עולמם של אנשים עם מוגבלויות שונות שנפגשו במחנה קיץ בשנות ה-70 ולמדו להכיר אחד את השני על השונות שביניהם, על המנהיגות שצמחה מתוכם, על המאבק שניהלו יחד להכרה, ליציאה מהמוסדות, לשינוי חברתי ועל הקמפיין שהובילו להעברת חוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות.

מערכת abiliko 27.03.20

השבוע עלה לשידור בנטפליקס סרט התעודה המסקרן Crip Camp ("קיץ בלי הגבלה") אשר מביא את סיפורו של מחנה הקיץ גֶ'נֶד לנערים עם מוגבלות (בעיקר פוליו ושיתוק מוחין) בארצות הברית שפעל בנות ה-70 ושמשתתפיו גדלו להיות פעילים חברתיים שהולידו מהפכה ביחס לנגישות ולזכויות לאנשים עם מוגבלות בארצות הברית.

באותם הימים רוב הצעירים עם המוגבלויות נשלחו למוסדות ולבתי ספר ייעודיים. הרעיון של שילוב והכללה עוד לא הבשיל ואנשים עם מוגבלות היו מודרים ונסתרים מהעין עבור רוב החברה. במחנה הקיץ הזה, שפעל באווירת וודסטוק ומדריכיו היו "היפים", אנשים עם מוגבלות זכו לראשונה ליחס אחר, בגובה העיניים. הם השתתפו בפעילויות מעצימות ולמדו על הכוח שבלכידות חברתית, הבינו יחד שהמצב כפי שהוא אינו כורח המציאות והוא יכול וצריך להיות אחר.

מחנות הקיץ האלה הותירו חותם אדיר על מי שהשתתפו בו ואלה הפכו למנהיגי כח חברתי אדיר שבשיאו הפגינה והתבצרה קבוצה גדולה שלהם במשרדי הממשלה בסן פרנסיסקו במשך שבועיים במטרה להביא לחקיקה שתאפשר נגישות לכל אדם עם מוגבלות. אישור החוק נדחה בכל פעם בשל עלויות תקציביות, אך בעקבות המחאה חתם הממשל על החוק.

הסרט, שהופק בתמיכת ברק ומישל אובמה, מציג קטעי וידיאו ממחנה הקיץ ומהמחאה לצד ראיונות עם הדמויות הבולטות שהשתתפו בהם. צפייה מומלצת ומאירת עיניים.

 

 

Just down the road from Woodstock, in the late 1960s and early 1970s, a parallel revolution blossomed in a ramshackle summer camp for disabled teenagers. Steeped in the humor and music of the era, Crip Camp explores the universal experience of summer camp awakenings that would transform lives and shape the future of the disability rights movement. Told from the point of view of former camper Jim LeBrecht, the film traces the journeys of campers up to the present day, in this compelling and untold story of a powerful journey towards inclusion.

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה