"מדרגות הזכוכית" - דוח של ארגון "בזכות" על הדרה כפולה של נשים עם מוגבלות


להיות אישה עם מוגבלות אומר שאת חשופה יותר לפגיעות מיניות, זה אומר שאת צריכה לנסוע שעתיים כדי להיבדק במרפאת נשים עם נגישות, זה אומר להתמודד עם הדרה כפולה. דוח של ארגון "בזכות" מטיל זרקור על הנושא החשוב וקורא לשינוי

מערכת abiliko 09.03.20

מה מטריד נשים עם מוגבלות? האם יש חסמים ייחודיים לקבוצה זו? מה משותף לנשים עם מוגבלויות שונות כל כך?
לרגל יום האישה ארגון "בזכות" משיק דו"ח מקיף המפנה זרקור על אחת האוכלוסיות המודרות ביותר בחברה הישראלית המתמודדות עם הדרה כפולהגם כנשים וגם כנשים עם מוגבלות. 

הדו"ח מסכם פרויקט מחקר בן כשנתיים המציג את אותה אפליה כפולה כפי שהיא באה לידי ביטוי בארבעה תחומי חיים עיקריים: בריאות, מיניות זוגיות ודימוי גוף, משפחה והורות, ופגיעוּת. נושאים אלו נבחרו לאחר מפגשים ושיחות שהתנהלו עם נשים עם מוגבלויות, ארגונים העוסקים בזכויות אנשים עם מוגבלויות וארגוני נשים, כנושאים בהם מתקיימת אפליה כפולה באופן הבוטה והכואב ביותר. מהמחקר עלה כי התופעה רלוונטית לכל אשה ואשה ללא קשר לגיל, סוג מוגבלות או כל רקע אחר, ועם זאת היא מתעצמת כאשר מדובר בנשים המתמודדות עם אפליה משולשת ומרובעת מחמת לאום, גיל, או מצב כלכלי.
לדוח המלא באתר ארגון "בזכות"


פרויקט זה נעשה יחד עם מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר אילן וקרן משפחת רודרמן בשיתוף עם קרן קאהן, מתן ופרס בראשית.

הפרויקט נערך בשיתוף פעולה עם נשים עם מוגבלויות, חוקרות בתחום המגדר והמוגבלות וארגונים העוסקים במוגבלויות ובנשים.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה