קומדיה חדשה בנטפליקס מציבה במרכזה ילד עם חרדה חברתית


הקומדיה לכל המשפחה The Healing Powers of Dude מנסה להנגיש את תופעת החרדה החברתית עבור הצעירים הצופים ולתת ייצוג לדמויות חיוביות עם מוגבלויות מסוגים שונים

מערכת abiliko 18.01.20

בימים אלה עלתה לשידור בנטפליקס הסדרה הקומית לכל המשפחה The Healing Powers of Dude. הסדרה מציגה את עלילותיו של נואה בן ה-11 המתמודד עם חרדה חברתית ואמור להתחיל ללמוד בחטיבת הביניים. על מנת לסייע לו להתמודד עם הקושי הרב, הוריו מצוותים אליו כלב לתמיכה רגשית בשם דוּד (Dude) שמחשבותיו המשעשעות מקוריינות לקהל, אף שנוֹאה אינו שומע אותן.

הסדרה מבוססת על ניסיונם האישי היוצרים בני הזוג סאם ליטנברג-וייסברג ואריקה ספייטס שניגשו לנושא באופן הומוריסטמי על מנת להדגים לילדים והמשפחות הצופים באופן ויזואלי כיצד מרגישה חרדה חברתית, אם זה במראה של טביעה של הרגליים ברצפה או במסדרון מלא בזומבים הבאים לרדוף אחרי נואה.

חשיבותה של הסדרה היא במתן במה הן למוגבלויות פיזיות והן למוגבלויות שקופות ולדעות הקדומות המיוחסות להן. ידידתו של נואה, אמארה, היא נערה קשוחה וצינית המגולמת על ידי השחקנית סופי קים המתניידת בכיסא גלגלים ושנבחרה על מנת שתביא למסך באופן האותנטי ביותר את ניסיונה והתמודדותה עם קשיים חברתיים הנובעים ממוגבלות. אמארה בעלת ביטחון רב, כישרונית, שנונה וחסרת פחד.

סדרה זו מצטרפת לסדרות אחרות שנותנות במה לדמויות עם מוגבלות, כמו "לא טיפוסי", Speechless ו-"מיוחד".

 

 

 
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה