המירוץ לשוויון - 3 זוגות של אנשים עם מוגבלות מנסים לצלוח את התחבורה הציבורית בישראל


קמפיין של תנועת לינק 20 מזניק שלושה זוגות של אנשים עם מוגבלויות שונות להגיע מתל אביב לירושלים בתחבורה הציבורית בלבד. מי יגיע ראשון?

מערכת abiliko 03.01.20

לוגו המירוץ לשוויון

תחבורה נגישה ושיתופית היא אחת הסיבות המשמעותיות והדרמטיות ביותר באיכות השתתפותם של אנשים עם מוגבלות בחברה, בתחומי חיים שונים. ניידות עצמאית ונגישות התחבורה הציבורית הן תנאי בסיסי לחיי קהילה מלאים ולהבטחת זכויות שוות במימוש הזדמנויות לתעסוקה, השכלה, שירותים, פנאי, ועוד. אך בישראל, כידוע, מצב נגישות התחבורה הציבורית לוקה בחסר: תחנות שאינן נגישות מבחינת שילוט, אוטובוסים העוצרים רחוק משפת המדרכה, נהגים המסרבים לפתוח את הרמפה הייעודית, המחסור באוטובוסים בינעירוניים נגישים, מיעוט של מוניות נגישות, הצורך לתאם מראש נסיעה ברכבת ועוד.

במטרה להעלות את הבעיות האלה למודעות ובניסיון להביא לשינוי במצב, השיקה תנועת לינק 20 של צעירים עם וללא מוגבלות ביוזמת קרן משפחת רודרמן את קמפיין "המירוץ לשוויון" - סדרת רשת הומוריסטית בשלושה חלקים שבמסגרתו שלושה זוגות של אנשים עם מוגבלות נכנסים למירוץ נגד השעון להגיע מתל אביב לכנסת בירושלים בתחבורה ציבורית בלבד.

 

הפרק הראשון:

 

הפרק השני

 

לצד הסרטונים עלה לאוויר אתר ייעודי שבו מפורטת תמונת המצב הנוכחית של התחבורה הציבורית וצעדים לפתרון המצב החל משנת 2020. מוזמנים להיכנס, לצפות, לקרוא, לשתף וגם לחתום על קריאה למקבלי ההחלטות לפעול לשיפור המצב.

 

https://shivion.effcha.com/

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה