לינקים מארחים


צעירי לינק20 מארחים אותכם אצלם בסלון לערב של שיח פתוח, מסקרן, מעניין ובעיקר בגובה העיניים

מערכת abiliko 27.11.19

לוגו לינקים מארחים

האם אדם חרש חולם בשפת הסימנים? איך אדם בכיסא גלגלים מכין פסטה אם בכלל? וכיצד אפשר להיות מתחת לספקטרום ולא רק מעליו?

לרגל ציון שבוע המודעות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות חברי וחברות לינק 20 מעוניינים לענות בכנות גמורה על כל השאלות שלא העזתם לשאול והם מזמינים אתכם אליהם לסלון כדי לשמוע ולהשמיע.

 

מי הדוברים המארחים?

 

צילה ניהוז שלי 

הרופאים דנו אותי לגרוע מכל -
שילוב הציל את חיי

עורכת דין צילה ניהוז שלי נולדה עם תסמונת TAR כשעוד לא היה מידע רפואי רב בנושא ולכן תחזיות הרופאים היו השחורות ביותר. הוריה התעלמו מהתחזיות ודאגו לשילובה במסגרות חינוך רגילות, למרות המגבלה, מגיל הגן ועד הלימודים האקדמאיים. צילה היא עורכת דין המתמחה בדיני עבודה שנלחמת למען זכויותהם/ן של א.נשים ועובדים/ות וסיפור חייה הלא יאומן הוא דוגמה לכך ששילוב אנשים עם מוגבלות בכל נדבך של החיים - יכול לשנות את חיים וגם את פני החברה.
איפה ומתי?
יום רביעי, 4.12.2019, בשעה 20:30
תאנה 10/8 נתיבות. בית נגיש
 

אופיר דהן
מהדורה מוגבלת: על זוגיות ומוגבלות

״אני גבר עם מוגבלות ומעולם לא הייתי בזוגיות, אני רוצה אהבה״. כך התחיל אופיר דהן, עד אז רווק את הפוסט שלו בפייסבוק אחרי שנים של ניסיון להתחבא מהעולם. ״בחרתי לפתוח בכנות את הסיפורים שלי כלפי העולם הרחב, לתת נקודת מבט למציאות האמיתית של גבר נכה בעולם הזוגי, ההצלחות והכישלונות. על מנת לפעול לחברה צודקת, אוהבת ומכילה את האחר והשונה ממנה. על מנת שהדור הבא של גברים ונשים עם מוגבלות לא יעברו את המכשולים שליוו אותי בדרך להגשמת החלום שלי".
איפה ומתי?
יום שני, 2.12.2019, בשעה 20:30
שלום עליכם 41/7, קרית אתא

 

נופר בכר
מתלות לחירות

נופר בכר מתניידת בכיסא גלגלים, משתמשת נאמנה של התחבורה הציבורית ומתגוררת בדיור בתוך הקהילה. נופר תספר על החסמים האמתיים שעומדים בפני אדם עם מוגבלות המעוניין לחיות חיים מלאים ועצמאים כחלק משפיע בחברה בה הוא נמצא.
איפה ומתי?
יום רביעי, 4.12.2019, בשעה 19:00
ורבורג 1, חיפה (קומת קרקע) בית נגיש
 
 

שושי ברגר ונעם כהן
אקטיביזם=אהבה

שושי ברגר ונועם כהן הם שני אקטיביסטים הפועלים למען שילוב של אנשים מוגבלות וחברה יפה וצודקת יותר בכל תחומי החיים. שושי מתניידת בכיסא גלגלים, לנועם יש ניוון שרירים והם ידברו על אופטימיות ואהבת אדם ככוח ששם את האדם לפני המוגבלות.
איפה ומתי?
יום רביעי, 4.12.2019, בשעה 20:00
מזל גדי 7 דירה 2, ירושלים

 

חן קרוטר
החיים עם אשר

בת 28 מתל אביב, חירשת וכבדת ראייה, פעילה בהעלאת מודעות בכל הקשור לחשיבות שפת הסימנים ולמגבלה כפולה - ראיה ושמיעה. מרצה ברחבי הארץ מתוך מטרה להביא את העולם הזה למקום נגיש ומכיל יותר!
איפה ומתי? 
יום שלישי, 3.12.2019, 18:00-21:00
מקור חיים 23, ת״א

 

בני שוקרון
להיות חירש בעולם הזה

אדם חירש בן 30, בעל תעודה בכתיבה יוצרת, עובד במרכז נא לגעת בשלל תפקידים כמלצר במסעדת קפיש שהמלצרים בה הם חירשים וכבדי שמיעה; שחקן בהצגה ״ילדים חורגים לאלוהים״ ומשתתף במופע קומי ״שיח חירשים״; מדריך סדנאות שפת הסימנים ישראלית. שותף למיזם חברתי של ״סימניה״ שמטרתו ללמד אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית שפת הסימנים  ישראלית ולחבר בין שני העולמות, העולם החירש לבין העולם השומע.
איפה ומתי? 
יום שלישי, 3.12.2019, בשעה 19:00
בר יוחאי 53, ת״א, מרחב של venn
 

רביד אדרי ודניאל שחר
לא נורמליים, אבל שווים

דניאל שחר, בן 25, מדריך רכיבת סוסים טיפולית. פעיל חברתי, ומייסד גישת "לב למען הצלחה" ליצירת תקשורת אותנטית המבוססת על עולם העדר. מנטור למנהיגות והשגת הצלחה, ומרצה בנושא השראה על תסמונת טורט וניצחון בזכות - ולא למרות - הקשיים.
רביד אדרי, בת 24, סטודנטית למתורגמנות לשפת סימנים וחינוך מיוחד מורכב. פעילה חברתית ופוליטית מזה 10 שנים בתחום שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה וזכויות נשים. בין כל אלה, אני מתמודדת עם מוגבלות שקופה בשם ״אנדומטריוזיס״ ומדברת על הרחם שלי בציבור כדי לשנות מציאות בתוך הקושי.
הוא עם מוגבלות בולטת, היא עם מוגבלות שקופה. ואתם? ואתן? החברה שלנו, הכוח שמחבר את כולנו כשווים.
איפה ומתי? 
יום שני, 2.12.2019, 19:00
טום לנטוס 15/9, נתניה, הבניין נגיש

 

פרויקט "לינקים מארחים" מבוסס על הרשמה מוקדמת בכדי להבטיח מספיק מקום בסלון המארח.

לטופס ההרשמה של כל הבתים המארחים ברחבי הארץ

לשאלות נוספות ניתן לפנות ל־שירלי פינטו
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה