מה המשמעות של טיסה נגישה?


נגישות בטיסות לא מתחילה ונגמרת רק ברמפות וכיסאות גלגלים. מתוך מיליוני הטסים בכל יום ישנם גם אנשים עם מוגבלויות ראייה ושמיעה, אנשים על הספקטרום האוטיסטי ואנשים עם מחלות כרוניות. הסרטון הזה של תנועת לינק 20 בארה"ב מעניק לחברות התעופה חומר למחשבה.

מערכת abiliko 28.11.19

עשרות מיליוני אנשים טסים בכל יום ברחבי העולם ובהם גם אנשים רבים עם מוגבלויות מגוונות ושונות שעבורם נדרשת הנגשה מסוגים שונים שחברות התעופה לא תמיד מודעות אליהם, מה שמרתיע לא פעם את האנשים עם המוגבלות לנסוע ולטייל.

בסרטון הזה של תנועת לינק20 בארצות הברית מציג את נקודת המבט של שלושה מחברי התנועה על חוויות הנגישות שלהם תחת ההאשטג AccessibleAir#

כשמדברים על נגישות, כיסאות גלגלים ורמפות הם המובנים מאליהם, אך לאדם עם מוגבלות בראייה אין צורך בכיסא גלגלים (וגם לא שיאלצו אותו להשתמש בכיסא גלגלים) אלא רק באדם נוסף עם ראייה תקינה שיכוון אותו למקום הנכון.
עבור החירש הנגשה היא הודעת טקסט במסך המטוס במקום הכריזות הקוליות שהוא לא שומע. ובמבט הכולל יש בעיקר צורך במודעות לצרכים השונים אצל חברות התעופה בעת הזמנת הטיסות ובהדרכת צוותי האוויר לנגישות לאנשים עם סוגים שונים של מוגבלויות.

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה