המתמודדת הראשונה בכיסא גלגלים בתחרות מלכת יופי בארצות הברית


בתחרות מלכת היופי בצפון קרוליינה בלטה מתמודדת אחת שהייתה שונה מהאחרות: מדלן דלפ הייתה היחידה בכיסא גלגלים. בטור באתר GLAMOUR היא משתפת לא רק במכשולים הפיזיים שעמה התמודדה בתחרות, אלא גם ובעיקר במכשולים הפנימיים שמנעו ממנה במשך שנים להרגיש יפה וראויה כפי שהיא ועל התהליך שעברה עם עצמה בשנים האחרונות.

מערכת abiliko 25.11.19

בתחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה החודש בלטה מועמדותה של מדלן דֶלפ - המתמודדת היחידה בכיסא גלגלים.

כשהייתה ילדה, מדלן צפתה בסרט "איזה מין שוטרת" וחלמה להיות כמו סנדרה בולוק הצועדת על הבמה בתחרות יופי, אך היא הרגישה שהיא לא יפה מספיק ולא ראויה מספיק להשתתף בתחרות כזאת. בגיל 10 היא עברה תאונת דרכים שהותירה אותה יושבת בכיסא גלגלים, מה שגרם לה לחוש עוד יותר חוסר ביטחון עצמי, דיכאון וחרדות והרחיק אותה עוד יותר מחלום הדוגמנות. לפני שנתיים חברה סיפרה לה על תחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה לנשים בכיסאות גלגלים. זה היה מאתגר, מפחיד והרחק מאיזור הנוחות, אבל היא החליטה ללכת על זה, וזכתה! כמה חודשים אחר כך התמודדה בתחרות היופי לנשים בכיסאות גלגלים בכל ארה"ב (Ms. Wheelchair USA) והיא זכתה פעם נוספת.

 

מעודדת מההצלחה היא הבינה שהיא יפה ומושכת וראויה להתייצב על הבמה הזאת ושאין סיבה שלא תתחרה גם מול נשים שאינן בכיסאות גלגלים, והחליטה ללכת על הדבר הגדול הבא - תחרות מלכת היופי של צפון קרוליינה - והתקבלה. לפני שבוע היא עלתה על הבמה, האישה היחידה בכיסא גלגלים ליד שאר המתמודדות ההולכות כשהמנצחת תזכה לייצג את צפון קרוליינה בתחרות מלכת היופי הארצית מיס USA - האישה הראשונה בכיסא גלגלים להשתתף בתחרות.

בכתבה למגזין GLAMOUR היא מספרת על הקשיים והמכשולים שהיא חוותה בדרך: החיפוש אחר חלוק נוח שלא יסתבך בגלגלים, ההתמודדות עם ענייני שליטה על השלפוחית (שלא תהיה דליפת שתן בדיוק בזמן תצוגת בגדי הים!) אך יותר מכל, היא משתפת את הקוראים על ההתהליך הפנימי שהיא עברה כדי להגיע למקום הזה - המקום שבו היא מרגישה יפה, מושכת וראויה להשתתף ולזכות ועל המסר שהיא מעבירה בהשתתפותה לא.נשים עם מוגבלות.

"זה אתגר לא להשוות את עצמך לאחרות, בעיקר כשאת מוקפת בכמה מהנשים היפות ביותר בעולם," מדלן מסכמת, "אבל אם יש דבר אחד שהמוגבלות ובעיות השליטה בשתן לימדו אותי, זה שלא משנה כמה ננסה להיות מושלמות, אלה ה'פגמים' שמחברים בינינו באמת. עבורי, זה העובדה שמדי פעם בורח לי פיפי מדי פעם. עבורך זה יהיה משהו אחר. אז אנו לא מושלמות אבל זה לא עושה אותנו פחות ראויות."

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

These little girls have been carried their whole lives because their legs are too weak to stand. It broke my heart that we didn’t have any child size wheelchairs for this distribution, but I hope that these chairs still help to give them a new sense of dignity and independence as they grow! The vulnerability and innocence I saw in them truly touched me to my core - for everyone who helped to make this trip possible I truly thank you from the bottom of my heart. ❤️#liveboundless • @wheelchairfoundation @rotaryinternational @aeroflow_healthcare • • • • #giving #inspiration #motivation #love #equality #wheelchair #disability #accessibility #children #travel #philippines #missusa #strongwomen

A post shared by Madeline Elizabeth Delp (@liveboundlessgirl) on

אז נכון, היא לא זכתה בתואר; ונכון, תחרויות מסוג זה מעלות שאלות על היחס לגוף האישה ועל האופן שבו הן נתפסות ומיוצגות בחברה, אך עדיין ראוי לציין את התהליך שמדלן משתפת בו את קוראיה ועל ההבנה שהפגמים והשוני הם מה שמעניק לנואת הייחוד ובו בזמן הם גם מה שמחבר בינינו.

 

לטור באתר GLAMOUR

 

 

 
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה