אנשים עם מוגבלות כבשו את גמר America's Got Talent


המוזיקאי העיוור והאוטיסט, קודי לי זכה במקום הראשון בתחרות הכישרונות בארצות הברית, והסטנדאפיסט ריאן ניימילר לקח את המקום השלישי עם בדיחות מושחזות והומור עצמי שהתייחס למוגבלות שלו עצמו וליחס של החברה כלפיה.

מערכת abiliko 19.09.19

המוזיקאי קודי לי יושב ליד פסנתר ושר

בגמר America's Got Talent בארצות הברית זכה הפסנתרן האוטיסט והעיוור קודי לי (Kodi Lee) במקום הראשון. באודישן הראשון שלו הרשים קודי לי את השופטים והם העניקו לו את ה"גולדן באזר" שהקפיץ אותו לשלב חצי הגמר. בתחילת הדרך זכה הסיקור של המוזיקאי לביקורת כיוון שהוא הוצג באופן רגשני שנתן דגש על המוגבלות ולא על הכישרון (מה שמכונה "פורנו השראה"). הסרטונים שקידמו אותו אף תיארו אותו בתור המוזיקאי ש"ניצח את האוטיזם" . בינתיים הניסוחים המקוריים הבעייתיים שונו וקודי עשה את דרכו עד לגמר בביצועים מרשימים.

 

והוא לא היה המתמודד היחיד עם מוגבלות בגמר. הסטנדאפיסט ריאן ניימילר Ryan Niemiller לקח את המקום השלישי. ניימילר שנולד עם מוגבלות בשתי הידיים שלו ומכנה את עצמו “Cripple Threat of Comedy" לא היסס לצחוק על עצמו, אך גם על האופן שבו החברה מתייחסת אליו ואל המוגבלות הניכרת לעין בידיו. הוא למד בילדותו שברגע שהוא צוחק על עצמו וחושב על בדיחות עוד לפני שאחרים מספיקים לחשוב עליהן, הם לא יתעסקו איתו ולא יתנכלו לו.

.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה