לראשונה בישראל: משדרי הבחירות של תאגיד השידור כאן יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלות


משדר הבחירות לכנסת ה-22 יתורגם באמצעות תיאור קולי, כתוביות ותרגום לשפת הסימנים, פישוט סימולטני, שידורים במגוון שפות וגם משדר ייעודי לילדים.

מערכת abiliko 06.09.19

פירוט עצורי השידור עם ההנגשות, כפי שמפורטים בכתבה

 

משדרי הבחירות של כאן, תאגיד השידור הישראלי, יונגשו בפעם הראשונה גם לאנשים עם מוגבלות, לדוברי שפות זרות ולילדים.

כולם יוכלו לצפות ברגעי ההכרעה של מערכת הבחירות ולהאזין להם באמצעות תיאור קולי, כתוביות ותרגום לשפת הסימנים, פישוט סימולטני, שידורים במגוון שפות וגם משדר ייעודי לילדים.

השידורים יתקיימו במקביל למשדר הבחירות לכנסת ה-22, יום שלישי, 17.9.2019, מ-19:00 בטלוויזיה, ברדיו ובדיגיטל של כאן.

זה הפירוט:

בדיגיטל של כאן חדשות:
- אנשים חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות בשידור החי בערוץ של כאן חדשות ביוטיוב. בערוץ יונגש המתרחש על המסך באמצעות כתוביות ובאמצעות מתורגמנים לשפת הסימנים. המתורגמנים יסמנו את תוצאות המדגם, את הפרשנויות, הנאומים והראיונות שיובאו במשדר הבחירות המרכזי בחדשות כאן 11 בהגשת דוריה למפל.

- אנשים עיוורים וכבדי ראייה יוכלו להאזין לשידורים החיים בתחנת הרדיו כאן תרבות ובערוץ של כאן חדשות ביוטיוב. קריינים יתארו בעבור המאזינים את המתרחש בשידור החי ואת הנתונים הוויזואליים והגרפיים המוצגים בו.

- למען אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות יופעל ערוץ יוטיוב שתוגש בו קריינות ייעודית – פישוט סימולטני. קריין יעביר את המשדר בשפה פשוטה ומובנת בכותרות וברעיונות מרכזיים ובשימוש במבנה תחבירי פשוט.

לכל אחד מסוגי ההנגשות יהיה ערוץ יוטיוב נפרד בדיגיטל של כאן חדשות. הגישה לערוץ תהיה מדף נחיתה הזמין באתר וביישומון כאן. השידור זמין לצפייה גם משולחן העבודה ומהטלפון הנייד.

בערוץ מכאן 33:
ישודר ביום הבחירות משדר בחירות מיוחד לדוברי השפה הערבית, שילווה בכתוביות סמויות למען עם מוגבלות שמיעה.

ברדיו:
כאן תרבות (בתדרים 104.9 ו-105.3 FM) תשדר קריינות למשדר הבחירות המרכזי למען אנשים עיוורים וכבדי ראייה. תוכלו להאזין לשידור החי גם בלשונית "כאן תרבות" באתר של כאן וביישומון כאן.
בכאן רקע (בתדרים 100.3 ו-101.8 FM) יועברו שידורים לדוברי השפות: אנגלית, צרפתית, ספרדית, רוסית ואמהרית.
ברדיו מכאן יהיה משדר בחירות מיוחד בשפה הערבית בשיתוף ערוץ מכאן 33 בטלוויזיה.

זה הקישור שדרכו ניתן יהיה לצפות בשידורים המונגשים:

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה