כדאי לקרוא : אבן ספיר או שבר זכוכית? האתגר של הורים בהצבת גבולות למתמודדים בגירים


הורים לילדיהם הבגירים המתמודדים עם בעיות נפשיות פוגשים בסוגיות רבות עמן עליהם להתמודד. המאמר סוקר חמש סוגיות מרכזיות הגורמות לקושי בהצבת גבולות ביחסים מסוג זה, מלווה בציטוטים משירים ומדברי הורים איתם עבדו המחברים על נושא הגבולות. המאמר פורסם באתר "פסיכולוגיה עברית".

מערכת ממ“נ 13.07.19

הורים לילדיהם הבגירים המתמודדים עם בעיות נפשיות פוגשים בסוגיות רבות עמן עליהם להתמודד.
המאמר סוקר חמש סוגיות מרכזיות הגורמות לקושי בהצבת גבולות ביחסים מסוג זה: סוגיית הסמכות ההורית אל מול בגירים, סוגיית הסכנה והפחד הטמונים בהצבת גבול שעשויה להחריף את המצב ולא להיטיב, סוגיית הרחמים והאשמה אל מול בן או בת המתמודדים עם קשיים רבים ברמה יומיומית והרצון להקל על המצוקה, סוגיית השחיקה והעייפות של ההורים שאף הם במצוקה כרונית אל מול המצב, וסוגיית הקושי להבין מתי מדובר בקושי תפקודי הנובע מהבעיה הנפשית ומתי מדובר בתפקוד לקוי ברמה ההתנהגותית שכן ניתן לבחירה ולשינוי.

המאמר מתבסס על ידע מצטבר ומחקרים בתחום, אך בעיקר על עבודה ישירה עם בני משפחות של מתמודדים עם בעיה נפשית במפגשים פרטניים וקבוצתיים שנערכו במרכז יה"ל (ייעוץ והכוונה למשפחות בתחום בריאות הנפש) בכפר סבא, של עמותת "איכות בשיקום". המאמר מלווה בציטוטים משירים ומדברי הורים איתם עבדו המחברים על נושא הגבולות.

אתם מוזמנים לעיין ולהגיב למאמר
לקריאת המאמר באתר "פסיכולוגיה עברית" >

 

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה