אופנה מותאמת - לא אופנה חולפת


עולם האופנה מבין יותר ויותר את החשיבות שביצירת אופנה מותאמת ונגישה לאנשים עם מוגבלות שתתאים לכל אדם, בלי לוותר על הסטייל ועל האמירה האישית תוך שילוב אמירה חברתית חשובה

מערכת abiliko 10.06.19

דוגמנים עם מוגבלות מציגים קולקציה מותאמת בתצוגת אופנה בבריטניה

בזמן האחרון אנו נחשפים למספר יוזמות של אופנה נגישה ומותאמת לאנשים עם מוגבלות.

בשבוע שעבר, במסגרת תערוכת אביליטק בתל אביב, התקיימה תצוגת אופנה מיוחדת שבה גברים ונשים עם מוגבלות דיגמנו בגדים ייחודיים ואופנתיים קולקציית קיץ 2019 מונגשת ומותאמת של המעצבות המוכשרות עינב בסר למותג MIKITA ומירי אלביק למותג MIRICLE. 

 

והשבוע התקיים אירוע נוסף המשלב אופנה ונגישות, הפעם במסגרת האירוע השנתי של  Fashion Revolution X במתחם WEWORK ברחוב הפלך 7 בתל אביב, שם נחשפה לראשונה של הקולקצייה של Palta. מטרת המיזם היא יצירת פתרונות בשילוב טכנולוגיה ואופנה לאנשים עם וללא מוגבלות, ובד בבד לקדם ולהעלות למודעות אנשים עם מוגבלות בתעשיית האופנה.

לאחר תחקיר ארוך שבו רואיינו אנשים עם מוגכלויות שונות לקחה Palta לקחה על עצמה אתגר כפול: האחד, לתת מענה אופנתי ועדכני לפי צרכים ורצונות של אנשים עם מוגבלות באופן הנותן מענה למספר רחב של מוגבלות ככל שניתן, אך שהבגדים יהיו מתאימים לכולם, עם וללא מוגבלות.

 

את הקולקציה בחרו בחברה להציג ולהשיק לראשונה, כאמור, באירוע האופנה Fashion Revolution X שבו הוצגו מגוון של קולקציות בתחומים שונים בדגש על אימפקט חברתי, לאו דווקא בהקשר של מוגבלות . זאת מתוך הרעיון והחזון: אין יותר קולקציות נפרדות, אין יותר אירועי אופנה רק למוגבלויות. יש אופנה לכולם! באירוע השתתפו והציגו דוגמניות ודוגמנים עם וללא מוגבלות אלה לצד אלה יחד.
הזמנה לאירוע ההשקה של PALTA  - יום רביעי 12/6 בשעה 18:30
 

בצד אחר של הגלובוס: במגזין METRO בבריטניה התפרסם כי סטודנטית באוניברסיטת נוטיגהם טרנט קצרה תשואות כשהציגה במסגרת שבוע האופנה קולקציית בגדים המותאמת לגברים עם מוגבלויות. הבגדים הוצגו על ידי ארבעה דוגמנים עם מוגבלויות - שניים בכיסאות גלגלים, אחד קטוע יד ואחד קטוע רגל המתהלך עם פרוטזה. "אנו מחפשים בגדים יפים, נוחים, שישקפו את הייחודיות שלנו ויגרמו לנו להרגיש טוב לגבי עצמנו," אומרת המעצבת איווי אשווין, "אך רוב הבגדים מעוצבים רק עבור אנשים ללא מוגבלות."

היא מספרת שהיופי של הקולקציה היא בכך שאף שמדובר באופנה מותאמת, לא ניתן לדעת זאת מהתבוננות בבגדים כיוון שהעזרים הנגישים כמו רוכסנים מגנטיים וכפתורי לחצנים נסתרים מהעין. "הרעיון הוא שהבגדים יתאימו לכל אחד, עם או בלי מוגבלות ושהם יהיו נגישים לכולם. הייתי רוצה שהנגישות תהיה מוטמעת בעיצוב מהשלב הראשון."

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה