הגיע הזמן ליטול בעלת על המילה "נכה"


כשאנחנו נוטלים בעלות על המילה "נכה", כשאנו לא רואים בה מילת גנאי מקטינה אלא מילה מעצימה, אנו מחזקים את הדימוי העצמי שלנו כיחידים וכחלק מקהילה ייחודית ותומכת!

מערכת abiliko 06.05.19

עיבוד לכרזה המפורסמת WE CAN DO IT כשגיבורת הכרזה כעת בכיסא גלגלים

טור שנכתב על ידי Harper Todd באתר The Mighty:

"נכה" הוא מונח שיכול לחזק אתכם. הוא לא חייב להציג אתכם כנטל. אני משתמשת בו כדרך לחבר את עצמי לאנשים שאני מרגישה שניתן להתחבר אליהם. כשאני מתייחסת לעצמי כנכה, מוגבלת, המשפחה שלי נכנסת מייד למגננה. הם גדלו בחברה שבה המילה הזאת נתפסת באופן שלילי.

 

נטילת בעלות על המילה "נכה" היא חשובה עבור הקהילה שלנו. זה לא מונח שלילי. זה לא מונח מזלזל. הוא לא מקטין אותנו. הוא מילה שצריכה להעצים אותנו. להיות נכה ונטילת בעלות על החלק הזה של עצמי סייעו להכיר כמה מחבריי הקרובים ביותר. הקהילה הנכה היא אחת הטובות ביותר שיש.

 

אנו, הנכים, צריכים לעתים לעבוד קשה כפליים מאנשים ללא מוגבלות. למרות החוקים והתקנות שלצידנו, זה עדיין קשה. אני גאה בכך שאני עובדת קשה כסטודנטית נכה. אם לא הייתי נוטלת בעלות על הנכות שלי, הייתי תקועה באיזה מקום מוזר באמצע. הייתי מרגישה עצלנית. הנוכחות עם אנשים כמוני מסייעת לדימוי העצמי שלי. בלי התמיכה  הזאת, הייתי מרגישה שאני פשוט עצלנית במקום לטפל בעצמי.

 

אני לא בטוחה איך אנשים אחרים בקהילה חשים, אך הגישה הזאת סייעה לי כאדם שאובחן לאחרונה באפילפסיה. אני מקווה שזה יסייע לאחרים הנאבקים בתחושת אשמה או סובלים מזלזול של אחרים. אני מקווה שזה גם יעצים חלק מכם.

 

לטור המקורי

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה