לענוד את התרופה - מיזם לשינוי סטיגמות על תרופות פסיכיאטריות


מיזם בשם Wear Your Meds מנסה לשנות סטיגמות ולהסיר את מחסום הבושה שמתלווה לנטילת תרופות פסיכיאטריות על ידי ענידת סיכות עם שמות התרופות.

מערכת abiliko 13.04.19

לורן וייס מראה למצלמה כפתור מתכת עם שם של תרופה

השימוש בתרופות פסיכיאטריות והשיח סביב מחלות נפש מכילים סטיגמות רבות, בושה והסתרה. מיזם חדש בשם Wear Your Meds ("ענדו את התרופות שלכם") מנסה לשנות עמדות ולנפץ את הסטיגמות.

במסגרת המיזם נמכרות סיכות לענוד על דש הבגד, כשבכל סיכה מופיע שם של תרופה פסיכיאטרית אחרת: ואליום, פרוזאק, סימבלטה, ליתיום ואחרים. מטרת הסיכות היא להסיר את מחסום הבושה שמתלווה לתרופות האלה, לעודד את החברה לשוחח על הנושא ולשנות את השיח סביב מחלות נפש.

מי שעומדת מאחורי המיזם היא לורן וייס, סטודנטית בבית ספר לפרסום בניו יורק שהתמודדה במשך שנים עם תסמינים של הפרעה דו-קוטבית שלא אפשרו לה לתפקד אך חששה לגשת לאבחון ולטיפול. לבסוף היא ניגשה לטיפול פסיכולוגי ובהמשך הצליחה להתגבר על החששות והדעות הקדומות והחלה ליטול תרופות שהקלו מאוד על התסמינים. כעת היא מנסה להשפיע על אחרים המתמודדים עם בעיות נפשיות להפסיק להתבייש ולגשת לטיפול שעשוי להיות מועיל מאוד. במבט לאחור היא מבינה שאם היו אנשים להתייעץ עמם ולעודד אותה להפסיק לפחד ייתכן שמצבה היה משתפר 

בכתבה המתפרסמת באתר TODAY אומר ד"ר קן דרקסוואת' העומד בראש הארגון הלאומי למחלות נפש בארצות הברית (NAMI), "אנו לא זקוקים לקמפיין לעידוד נטילת תרופות לטיפול בסוכרת כי אין בתרופות האלה בושה. אנו יוצאים נשכרים מכל מהלך חיובי כזה לשינוי השיח."

בשלב זה הסיכות מיוצרות באופן ידני ונשלחות בדואר. באתר של המיזם ניתן לקרוא מידע נוסף ולהזמין את הסיכות.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה