18.4.2019 - מפגש ראשון בקורס היכרות עם אשפוז כפוי בבריאות הנפש


הקורס יסביר את מבנה החוק, את הגישות העומדות ביסודו, ואת הדרכים לתיקון הקלקלות הקיימות בחוק. המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים בתל אביב בחסות עמותת לשמ"ה. אשפוז כפוי הינו אחת הצורות הקשות והחמורות של פגיעה בזכויות הפרט לחירות ולכבוד. פגיעתו הרעה של האשפוז הכפוי נמשכת שנים לאחר שהאשפוז התרחש, כטראומה מתמשכת. אשפוז כפוי פוגע בפרט גם כחרב מתהפכת מעל לראשו של מי שאושפז פעם אחת וחי בחשש מאשפוז נוסף.

ממנ אירועים 13.04.19

עמותת לשמ"ה ביחד עם עו"ד ענבל בר-און Inbal Bar-On מזמינים אתכם לקורס בן 5 מפגשים שיסביר את מבנה החוק, את הגישות העומדות ביסודו, ואת הדרכים לתיקון הקלקלות הקיימות בחוק טיפול בחולי נפש.

המפגשים יתקיימו בימי חמישי בשעות הערב, אחת לשבועיים בבית היינריך בל, בחסות עמותת לשמ"ה.
המפגש הראשון יתקיים ביום חמישי, 18.4, בין השעות 20:30-18:00, בהר סיני 1, תל אביב יפו.
להרשמה נא לשלוח מייל ל ohad.lishma@gmail.com

אשפוז כפוי הינו אחת הצורות הקשות והחמורות של פגיעה בזכויות הפרט לחירות ולכבוד. פגיעתו הרעה של האשפוז הכפוי נמשכת שנים לאחר שהאשפוז התרחש, כטראומה מתמשכת. אשפוז כפוי פוגע בפרט גם כחרב מתהפכת מעל לראשו של מי שאושפז פעם אחת וחי בחשש מאשפוז נוסף.

לאחרונה החלו להבשיל שני שינויים חשובים: בכל רחבי הארץ צמחו חלופות אשפוז, שיטת "דיאלוג פתוח" החלה להכנס למערכת מן הדלת הראשית, וקופות חולים מתחילות לממן בתים מאזנים. השינוי המבורך השני, הוא שלראשונה מזה 30 שנה ישנה התכנות ממשית לשינוי חקיקה בתחום האשפוז הכפוי.

גורמים שונים, מערכתיים וחוץ מערכתיים, מבקשים עצם ימים אלו לשנות את החוק הדרקוני הזה אשר מאפשר שלילת חירות בקלות רבה מידי, כל אחד מסיבותיו שלו: המערכת מבקשת להעביר את הסמכות לבתי המשפט, כי היא לא רוצה להתפס כמי ש"שוללת חירות".

ארגוני מתמודדים וארגוני זכויות אדם מבקשים לשנות את החוק מן הסיבות הנכונות. במסגרת "דבר לא עלינו בלעדינו" חשוב שציבור המתמודדים יטול חלק פעיל ואפקטיבי בחזית לשינוי החוק. אולם לצורך כך נדרש ידע בעקרונות היסוד של החוק, במה שפגום ומעוות בו, בהנחות היסוד שלו, בסעיפיו הקטנים, ובדרך לשנות את כל זה.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה