איקאה ישראל משיקה מיזם להנגשת רהיטיה לאנשים עם מוגבלות


מיזם חדש של ענקית הריהוט מנגיש עבור אנשים עם מוגבלויות את הרהיטים היומיומיים על מנת לאפשר לכולם חיים נוחים יותר גם בתוך הבית.

מערכת abiliko 13.03.19

אלדר יוסופוב יושב על ספה של איקאה

איקאה ישראל השיקה השבוע את מיזם ThisAbles שנועד להנגיש 13 מוצרים פופולריים של הרשת לאנשים עם מוגבלויות.

המיזם שנעשה בשיתוף עמותת מילב"ת ועמותת נגישות ישראל, מכיל עזרים ותוספות למוצרים השונים שניתן להוריד בחינם ולהדפיס בכל מדפסת תלת-מימד.

כך ניתן למצוא במסגרת המיזם תוספות לרגלי ספה המגביהות אותה על מנת לאפשר קימה נוחה יותר; מתקן למיטה המאפשר להחזיק כוס מים למתקשים בתנועה; מתקן STUFF READER שניתן לחבר אליו מדבקה עבור עט סורק המקריא בקול את תכולת התא, לטובת אנשים עם מגבלת ראייה; תוסף INSIDER לכוורות וארונות - 3 תופסנים ומראה מאפשרים לראות את תכולתם של תאים גבוהים מזווית נמוכה; מתג מוגדל למנורת קריאה המאפשר הדלקה נוחה יותר; תוסף של ידית להסטת וילון האמבטיה, ועוד.

 

בחלקו השני של המיזם נסקרו בסיוע נגישות ישראל כלל הפריטים הנמכרים באיקאה, ומתוכם אותרו יותר מ-130 רהיטים וכלי בית המתאימים לשימושיהם של אנשים עם מוגבלויות שונות. הפריטים הללו – כיסאות, שולחנות, מיטות, רהיטים לסלון, ריהוט משרדי ואביזרים למטבח ולחדר הרחצה – סומנו בסניפי איקאה בתגית מיוחדת, שמסבירה את התאמתם לכל מוגבלות.

 

את כל העזרים והמידע ניתן למצוא ב אתר הפרוייקט ThisAbles.

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה