ברנה הקאבי, ספורטאית קטועת רגל, תהיה פרזנטורית של מותג האופנה Aerie


גולשת הסקי תככב בקמפיין של המותג שממשיך להציג ולחזק נשים עם מוגבלויות ועם מבני גוף שלרוב לא נראים בעולם האופנה

מערכת abiliko 22.02.19

ארבע דוגמניות של מותג Aerie - בצד ימין ברנה הקאבי עם פרוטזה ברגל ימין

לפני מספר חודשים השיק מותג האופנה Aerie קמפיין להלבשה תחתונה, שבו כיכבו נשים עם מוגבלויות: אישה עם תסמונת דאון, אישה עם ויטליגו (כתמי עור), אישה הנעזרת בקביים, דוגמנית היושבת בכיסא גלגלים, בחורה עם משאבת אינסולין ואישה עם סטומה (שקית הפרשות).

כעת ממשיכה החברה את הקו, והספורטאית פראלימפית ברֶנה הקאבי נבחרה להיות אחת הפרזנטריות של המותג. הקאבי, שרגלה נקטעה בשל מחלת הסרטן והיא כעת הולכת עם פרוטזה, היא אחת הדוגמניות היחידות עם מוגבלות בעולם האופנה. בראיון למגזין GLAMOUR היא מספרת שגם לפני הקטיעה ב-2010 היא חשה לא בנוח עם גופה, בין השאר כי לא ראתה בפרסומות דמויות של נשים שנראות כמוה אלא רק דוגמניות חטובות עם צילומים מרוטשים.

בעקבות הקטיעה, היא מספרת בראיון, היו לה מחשבות קשות על דימוי עצמי ו"מי ירצה אותי במצבי". לאחר הקטיעה היא החלה לגלוש בשלג, נעשתה ספורטאית פראלימפית ואף זכתה במדליות, מה ששיפר את הדימוי העצמי שלה במידה רבה. כשהגיעה ההצעה לדגמן עבור החברה היא השיבה בחיוב כי היא הרגישה שחשוב שאנשים עם ובלי מוגבלות יראו ייצוגים אחרים במדיה.

"כשמתמודדים עם מוגבלות, קשה לראות את עצמך מיוצג, אך גם אנשים ללא מוגבלות לעתים לא יודעים לְמה אנשים עם מוגבלות מסוגלים, אז צריך לחנך אותם שאנו מסוגלים לעשות מה שאנו רוצים באותה מידה שצריך להראות לאנשים עם מוגבלות שאנו יכולים להמשיך קדימה.".

אילו ראתה מישהי מדגמנת עם פרוטזה לפני תשע שנים, מייד אחרי הקטיעה, אין לה ספק שזה היה משנה את נקודת מבטה ואת חוויותיה. "אני בטוחה שהייתי מסתכלת ואומרת 'אני יפה, אני ראויה, אני יכולה לעשות את זה'."

 

ברנה הקאבי, בבגד ים ועם פרוטזה על חוף היםצילום: Ali Mitton

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה