לראשונה: שידור אירוויזיון נגיש לאנשים עם מוגבלויות


האירוויזיון בישראל יהיה הראשון שבו תתבצע הנגשה לאנשים עם מוגבלויות ראייה, מוגבלויות שמיעה ומוגבלות קוגניטיבית. השידור הנגיש יתקיים בשלושה ערוצי יוטיוב ייעודיים להנאת כל הצופים בבית.

מערכת abiliko 20.02.19

בפעם הראשונה בישראל, תאגיד השידור הציבורי יאפשר חווית צפייה חדשנית, כאשר שידורי חצאי הגמר והגמר של האירוויזיון יונגשו לעיוורים, חירשים וצופים עם מוגבלות קוגניטיבית, שיוכלו לקחת חלק באירוע הנצפה ביותר בעולם. את ההנגשה לחירשים יבצעו אנשי צוות Sign Now בראשות תומר לוי, בוגר תוכנית מנהיגות של קרן אדמונד דה רוטשילד, וההנגשה לעיוורים תתבצע ע"י הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות קריאה. בשידור הנגיש לעיוורים כל מה שקורה על הבמה יתואר: התלבושות, המנחים, מה רואים בקטעי הקישור, כל מה שאפשר לתאר וירחיב לצופים מה רואים שם. בשידור הנגיש לחרשים יתקיים תרגום לשפת הסימנים לשירים ולקטעי הקישור.

השידור הנגיש יתקיים בשלושה ערוצי יוטיוב ייעודיים לכל אחת מהאוכלוסיות.

 

צפו בראיון בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב', שבו התארחו  עינב יעקבי, מנהלת פרוייקט ההנגשה מטעם חטיבת הדיגיטל של תאגיד השידור, עידו גרנות, מנהל תכניות ג׳וינט ישראל, חירש שהיה שותף לתהליכי הייעוץ למהלך ועמוס באר, מנכ"ל הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה.

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה