בקרוב בחנויות: בובת ברבי בכיסא גלגלים ועם פרוטזה


בסתיו של השנה יגיעו לחנויות בובות ברבי חדשות, אחת בכיסא גלגלים והשנייה עם פרוטזה, ובכך חעניקו ייצוג מגוון יותר עבור הילדים והילדות המשחקים בהן

מערכת abiliko 12.02.19

בובות ברבי החדשות, ובהן אחת בכיסא גלגלים ואחת עם פרוטזה במקום רגל

 

חברת "מאטל" פרסמה השבוע שתוציא לשוק בובת ברבי מסדרת "פאשיניסטה" שתכלול גם בובה בכיסא גלגלים מעוצב ובובה אחרת עם פרוטזה הניתנת להסרה. בנוסף לכך יתווספו בובות שחורגות מהקו והפרופורציות של של בובת ברבי הקלאסית: ברבי ברונטית, ברבי כהת-עור וגם ברבי עם מבנה גוף מלא ו[יחסית] מציאותי יותר. בחברה אומרים שהבובות החדשות הן תוצאה ישירה של ביקוש ודרישה מצד הקהל במשך השנים.

לשם יצירת הבובות ועיצוב כיסא הגלגלים, חברת מאטל התייעצה עם ארגונים של אנשים עם מוגבלות. בין השאר, התייעצה החברה עם ג'ורדן ריבס, ילדה בת 12 קטועת יד הנעזרת בפרוטזה, וממנה הם קיבלו את הבקשה שהפרוטזה של הבובה החדשה תהיה ניתנת להסרה.

כשאנשים - ובפרט ילדים - עם מוגבלות רואים ייצוגים של דמויות הדומות להם ושניתן להזדהות עמן, יש לכך השפעה חברתית ואישית עצומה. הנוכחלות של בובות עם מוגבלות יכולה לסייע בשינוי עמדות, בהפחתת פחד וחשש מהמוגבלות אצל החברה ולהעצמת הדימוי העצמי של הילדים עם המוגבלות.

 

אגב, זהו לא הניסיון הראשון של חברת מאטל בשיווק בובה עם מוגבלות. בעבר שיווקה החברת בובה בכיסא גלגלים בשם בֶּקי. בהתחלה נרשמה התלהבות מצד הקונים, אך זו ירדה כשהתברר שכיסא הגלגלים של בקי לא נכנס בדלתות של בית הברבי ולא התאים לגודל של המעליות בבית, ובסופו של דבר הייצור שלה הופסק, כפי שניתן לקרוא כאן.

 


עוד באותו נושא:

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה