יד לתעסוקה שווה - מאגר השאלת ציוד לאנשים עם מוגבלות


להעסיק אנשים עם מוגבלות? אפשרי ולא מסובך! מאגר השאלת ציוד עבור עובדים עם מוגבלות מוטורית, ראייה או שמיעה הוקם על מנת לאפשר קליטה נוחה יותר שלהם ולהעניק להם את מיטב הכלים להביא את יכולותיהם לידי ביטוי.

מערכת abiliko 31.01.19

מתחילים מקום עבודה חדש? מחליפים תפקיד? מתכננים הכשרה מקצועית?

האם אתם מעסיקים עובד או עובדת עם מוגבלות שמיעה, ראייה או מוגבלות מוטורית?

יד לתעסוקה שווה!

מאגר ההשאלה "יד לתעסוקה שווה" מופעל ע"י מרכז מגדל אור, העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם עיוורון או מוגבלות ראייה, ובקול- ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, העוסק בשיקום שמיעה ובקידום השתלבותם של אנשים כבדי שמיעה וחרשים.

המאגר הוא מיזם של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות של משרד העבודה והרווחה, בשיתוף הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי.

המאגר מספק ציוד טכנולוגי מונגש לאנשים עם מוגבלות במקומות עבודה בכל רחבי הארץ, והוא ניתן למעסיק בחינם לתקופה קצובה של עד חצי שנה. הוא נועד לשרת אנשים עם מוגבלות כמו ראייה, שמיעה ומוגבלות מוטורית.

 

ההשאלה מסייעת בתהליך הקליטה והשילוב בעבודה של אנשים עם מוגבלות במקום עבודה חדש, וכן מיועדת לחברות ועסקים המעוניינים לשמר עובדים שחלה התדרדרות במצבם או שינוי בהגדרת תפקידם. המאגר מיועד גם להכשרות קצרות (עד 9 חודשים) והכנה לראיון עבודה. עם תום תקופת ההשאלה תינתן האופציה לרכוש ממאגר ההשאלה את הציוד המושאל עבור העובד בהנחה. יינתן סיוע בקבלת בקשות למימון לזכאים מהמטה לשילוב אנשים עם מוגבלות.

 

המאגר כולל ציוד מסוגים שונים כמו קוראי מסך, תוכנות הקראה והגדלה, צגי ברייל, מערכות FM, טלפונים מוגברים, שולחנות מתכווננים, אביזרים תומכי שימוש בעמדות מחשב ועוד.

בנוסף - צוות מאגר ההשאלה ידאג לשינוע הציוד עד למקום העבודה, להתקנתו במקום העבודה ולהדרכה וסיוע ראשוני בהפעלת הציוד או התכנה.

עוד על מאגר ההשאלה ושליחת טופס בקשה להשאלה: http://www.hatamot.org

טלפון: 04-7704749

 
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה