הרגע שבו המדיה החברתית משחררת אותך


במשך שנים הסתובבה אשלי בתחושה שהיא יפה רק מהצוואר ומעלה ובחשש לחשוף את המחלה הגנטית שלה באינטרנט כדי שלא ידחו אותה, עד שבלילה אחד היא נתקלה בקבוצת פייסבוק המוקדשת למחלה שלה והבינה את הכוח שבחשיפה למען האחרים.

מערכת abiliko 01.02.19

סיפור עוצמתי על חשיבות הרשתות החברתיות לתמיכה באנשים עם מוגבלות.
אשלי נולדה עם מחלת עצמות נדירה שגרמה לכך שידיה הן מעוותות, בגדלים שונים ומלאות בבליטות. אף שהיא תמיד הייתה יפה מאוד והוריה אמרו לה כמה היא יפה, אשלי חשה שזה נכון רק מהצוואר ומעלה. במשך שנים חששה מהיחשפות ברשתות חברתיות כי חששה שאם יראו את כל הגוף שלה ידחו אותה.
לפני כמה שנים היא גילתה קבוצת פייסבוק לאנשים המתמודדים עם אותה מחלת עצמות. היא ראתה שם אימא לילדה בת שש או שבע הסובלת מהמחלה והזכירה לאשלי את עצמה בילדותה . "ממראה הפנים שלי היא לא יכלה לדעת שיש לי את המחלה, שאני בדיוק כמוה. ורציתי שהיא תדע." בסוף הסרטון מכריזה אשלי, "הנה אני מפגינה אומץ, בתקווה שזה יסייע לאנשים אחרים במצבי להיות אמיצים," ואז היא מסירה את הז'קט שבו ידיה התחבאו עד כה וחושפת את זרועותיה וידיה שבהן היא כל כך התביישה.

הרשת החברתית, זו שכל כך חששה מפניה, היא זו שעזרה לה לאזור אומץ, להשתחרר ולתת תמיכה חשובה לאנשים אחרים השותפים לקושי וחשים כל כך בודדים בעולם.

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה