מוגבלות ומיניות אינן הפכים!


"כשאתם רואים נכה אתם בטח מיד חושבים על מין. אה, לא? למה לא בעצם?" לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, דני גרמייז, מנהל קבוצת הפייסבוק "אני נכה וסקסי/ת", מדבר על הזכות של כולם לעשות אהבה ועל כמה תפיסות מוטעות בנוגע למוגבלות ומיניות.

מערכת abiliko 07.12.18

 

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, שאל דני גרמייז את חברי קבוצת הדיון "אני נכה וסקסי/ת" בפייסבוק מה כדאי שכולם יידעו על מיניות, ועל זוגיות, עם אנשים שחיים עם מוגבלות. התשובות קובצו לסרטון שהופיע בדף הפייסבוק של התוכנית "משפחה גרעינית" בגלי צה"ל, עם אברי גלעד וג'קי לוי.


אז הנה, קבלו!

1. מוגבלות ומיניות - אינן הפכים! אנשים עם מוגבלות יכולים להיות סקסיים, מושכים, מאהבים ומאהבות נהדרים. 

2. כן, יש דברים שאנחנו לא יכולים לעשות במיטה. זה רק מאלץ אותנו להיות יותר יצירתיים במיטה כדי לחגוג, וזה הופך אותנו למאהבים עוד יותר טובים וקשובים.

3. שתדעו: סקס בכיסא גלגלים הוא דבר נהדר, חשוב רק לוודא מה המשקל המקסימלי שהכסא יכול לשאת. לזה אנחנו קוראים מין בטוח!

4. העובדה שאנחנו נכים לא אומרת שאנחנו לא יכולים להיות גם הומואים, לסביות, בי, טרנסים או קווירים. כן, אפשר להשתייך לשתי קבוצות מיעוט בו זמנית וזה בסדר גמור.

5. בניגוד אולי לסברה הרווחת, גם כשהאדם משותק ולא יכול לעמוד, זה לא אומר בהכרח שהבחורצ'יק למטה לא יכול לעמוד ולהזדקף. ובכל מקרה, עם קצת תעוזה ויצירתיות גם מטאטא יורה.

6. לא פעם גברים ונשים שמאבדים תחושה מתחת למותניים מפתחים רגישות מינית במקומות אחרים: ליטוף האצבע, ליחוך באוזניים או מגע במרפק. מוזמנים לצאת ולאתר את הנקודות. ואגב, לפעמים במקום חוסר תחושה דווקא יש רגישות-יתר.

7. לא מעט אנשים משותקים מצליחים, עם הזמן, להרגיש אורגזמות בראש ולא באיברי המין. תזכרו את זה כשתראו בנאדם בכיסא גלגלים מחייך בלי סיבה :)

8. אנשים עם מוגבלות לא בהכרח נמשכים, מתחברים, שוכבים ומתחתנים רק עם אנשים אחרים עם מוגבלות. אל תניחו שמישהו או מישהי מתאימים לנו רק כי לשנינו יש מוגבלות אלא יש לנו תחומי עניין משותפים, אם יהיה לנו כיף ביחד ומשיכה הדדית.

9. גברים עם מוגבלות יכולים להכניס להריון, ונשים עם מוגבלות יכולות לקיים יחסי מין, להיכנס להריון וגם ללדת בלידה טבעית. אז אם אתם לא בקטע של תינוקות, לא כדאי לוותר על אמצעי מניעה.

10. להיות בזוגיות עם אדם עם מוגבלות לא אומר שהופכים להיות המטפל או המטפלת שלו אלא החבר, השותף לחיים, האדם הכי קרוב לו. לפעמים זה מורכב יותר, אבל מי אמר שהחיים קלים?

ולסיום -
למי שמסתקרן ומתעניין: אפשר לשאול שאלות אישיות על מין, אבל בחייכם – לא בתור משפט פתיחה באתר היכרויות, ולא בתור במכולת. תכירו קצת קודם.

ובשורה התחתונה חשוב לזכור: מיניות זה לא רק סקס וחדירה. זה מצב תודעתי, זה מגע, זה הומור, זה קשב. נכים יכולים להיות מאוד סקסיים. למה לא, בעצם?

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה