אתר ABILITIES UNLIMITED - לקידום הגיוון והכללת אנשים עם מוגבלות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה


כשאנשים עם מוגבלות מהווים כמעט 20% מהאוכלוסייה, מדוע אין כמעט ייצוג לכך בקולנוע ובטלוויזיה? המיזם החדש ברשת נועד לקדם את הגיוון והנוכחות במדיה של אנשים עם מוגבלות - על המסך ומאחורי הקלעים.

מערכת abiliko 23.11.18

השחקן מיקה פאולר בסדרה SPEECHLESS

מגזין VARIETY השיק לאחרונה בשיתוף ארגון EASTERSEALS את אתר האינטרנט ABILITIES UNLIMITED שנועד לקדם את הגיוון והנוכחות במדיה של אנשים עם מוגבלות - על המסך ומאחורי הקלעים.

הסטטיסטיקות העגומות מראות שאף על פי שאנשים עם מוגבלות מהווים כמעט 20% מהאוכלוסיה, אין להם  ייצוג באותו קנה מידה בקולנוע ובטלוויזיה. מעט דמויות עם מוגבלות מגולמות ברובן על ידי שחקנים ללא מוגבלות.

המיזם שם לעצמו מטרה לשנות את הנתונים האלה ולהביא לייצוג מגוון ומכליל יותר, לא רק כי זה הדבר ה"נכון" לעשות מבחינה חברתית אלא גם בשל העובדה שגיוון על המסך ימשוך יותר צופים ויוסיף עומק ואמינות לדרמות.

 

באתר ניתן למצוא, בין השאר מאגר כלים, מידע, מקורות ועזרים למפיקים ובמאים המעוניינים לשלב אנשים עם מוגבלות בהפקותיהם; וכן ראיונות עם שחקנים ויוצרים עם מוגבלות כמו כוכב "שובר שורות" השחקן RJ Mitte שיש לו שיתוק מוחין, כוכבת "המקום השקט" מלישנט סימנס ומיקה פאולר המככב בסדרה Speechless. הם מספרים על חשיבות הגיוון בתעשייה גם מהצד של הדמויות וגם מהצד של התסריטאים, המלהקים והבמאים.

 

קישור לאתר 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה