יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

סל שיקום שלא מתממש כראוי


anat
תאריך:12/11/2018
תגיות:בריאות הנפש 
בני קיבל באשפוז סל שיקום שכולל דיור מוגן (תחלואה כפולה) למשך חצי שנה, שהיה אמור להתחיל עם צאתו מהאשפוז. במשך 3 חודשים, פרט לשיחות עם העו"ס לא נעשתה התקדמות בשיקום. לא קבלת דיור מוגן, לא הגעת מדריך הביתה כפי שהוחלט בוועדה. מצבו בצאתו מהאשפוז היה טוב אבל הלך ונסוג ללא ליווי ותמיכה. התרעתי על כך מספר פעמים ורק לאחר מכתב חריף, נמצאה לו דירה בשבוע האחרון, אבל כעת הם טוענים שבגלל שיש נסיגה במצבו הוא לא יוכל להיכנס אליה. אני מרגישה שכל ההתנהלות מול הגורם השיקומי היא מייגעת, מתישה ומשיגה תוצאות הפוכות מהמצופה, בכלל אמון של הבן שציפה להתחלה חדשה ונאטם מול הסחבת.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

ענת שלום,
כמי שעוסקת בתחום מיצוי הזכויות הרפואיות ומלווה מטופלים לקבלת סל שיקום בין הייתר אני מבינה שייש דברים שהמטופל או המשפחה המטפלת בו מצליחים יכולים וצריכים לעשות לבד ולפעמים זה נכון להיות מלווים על ידי איש מקצוע.
כחלק מהרצון לשפר את השירות שלקוחותיי מקבלים אני נמצאת בקשר ועובדת בקשר צמוד עם עובדים סוציאלים ו/או מרפאים בעיסוק המסייעים בתהליך קבלת סל שיקום ומלווים את המטופל לאורך התהליך ביישום התוכנית בסל שיקום ולעיתים אף מלווים בבקשה לשינוי התוכנית בסל השיקום באם עולה בכך צורך.
מוזמנת ליצור קשר וננסה למצוא לך את העזרה המתאימה 077205991עו"ד דבי שגיא, 14.11.18 12:56
<a href="index2.php?id=11222&lang=HEB">עו"ד דבי שגיא</a>

ענת שלום רב,
אני מבין שבנך עבר כבר את ההליך מול וועדת השיקום האזורית וסל השיקום אושר לו בהתאם לתנאים שהוגדרו על ידי הוועדה האזורית שהיא זו, כאמור, שמאשרת את התכנית השיקומית. היה ובשלב הביצוע אתם נתקלים בבעיה, מציע לפנות לרכז השיקום האזורי שיסייע בעניין. יכול להיות מאוד שעקב החמרה במצבו של בנך, המסגרת השיקומית שהוגדרה ואושרה לו אינה רלוונטית בעיתוי זה ויש לבחון אלטרנטיבות אחרות. כהנחת יסוד, חשוב להבין שההתנהלות הפרוצדורלית בד"כ מסורבלת וכרוכה בהרבה סבלנות ואורך רוח עד למציאת ויישום הפתרון המתאים למצבו של בנך.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן

עו"ד אילן זריהן, 12.11.18 15:47
<a href="index2.php?id=6015&lang=HEB">עו"ד אילן זריהן</a>

שלום ענת,
נשמח לקבל את מספר הטלפון שלך למייל alona@bizchut.org.il כדי שנדבר וננסה לראות אם נוכל לסייע

ארגון בזכות , 12.11.18 10:45
<a href="index2.php?id=11208&lang=HEB">ארגון בזכות </a>

ענת ערב טוב, צר לי על כאבך אך איני עוסקת בסל שיקום, אשמח לבחון האם בנך מקבל את כל הקצבאות להן הוא זכאי .
המשך שבוע נפלא
עו"ד לינוי אולניק


עו"ד לינוי אולניק, 11.11.18 19:48

למעלה