איך אפשר לשפר את הייצוג של אנשים עם מוגבלות בתמונות סטוק?


כשזה מגיע לתמונות של אנשים עם מוגבלות במאגרי התמונות זה כמעט תמיד מתמצה בדוגמן עצוב שיושב על כיסא גלגלים זול ומסתכל החוצה מהחלון או אדם בכיסא גלגלים בחיק הטבע ומניף ידיים בניצחון. הנה כמה עצות לשיפור המגוון, הייצוג והאמינות של התמונות האלה.

מערכת abiliko 22.08.18

 כשאתם קוראים כתבה או ידיעה על אנשים עם מוגבלות, לא פעם מתלווה אליה תמונת אילוסטרציה שנלקחה מאתרי תמונות סטוק - בנקים של תמונות אילוסטרציה (Shutterstock, Istock ואחרים) לשימוש של עיתונים, אתרים ומפרסמים.
הבעיה היא שאחוז התמונות של אנשים עם מוגבלות הוא דל והייצוג של המוגבלות בתמונות אלה הוא שטחי, קלישאתי ולא מייצג. קארין ווילסון כותבת טור באתר THE MIGHTY ובו צרור עצות לשיפור הייצוג של אנשים עם מוגבלות באתרי התמונות האלה כדי שהן תהיינה מייצגות יותר, מגוונות יותר ורלוונטיות יותר. 
 
1. הימנעו מסטריאופים:
- הימנעו מהצגת הנכה כאדם בודד ועצוב המתקשה להתמודד עם מצבו.
- כשאתם מציבים כיסא גלגלים בתמונה, נסו למצוא כיסא אמיתי ומייצג, לא כיסא מתכת זול.
תמונה מאתר SHUTTERSTOCK - אדם יושב בכיסא גלגלים ומביט החוצה מהחלון
- אם אתם מצלמים כבדי שמיעה, אל תצלמו אותם רק אצל הרופא עם מכשיר השמיעה. חירשים מתעניינים ביותר מאשר רק שתלים ומכשירי שמיעה.
- הימנעו משימוש באילוסטרציה של פאזל בהקשר של אוטיזם. אנשים רבים על הספקטרום מתנגדים לתמונות האלה.
- אל תציגו את המוגבלות כמשהו שיש לנצח, דוגמת התמונות שבהן רואים את האדם הנכה קם מהכיסא ומניף את ידיו בניצחון, ובה בעת אל תציגו את הנכים כגיבורים רק על עצם זה שהם מצליחים לחיות את חייהם (מה שמכונה "פורנו השראה").
 תמונה מאתר 123RF- נכה קמה מכיסא גלגלים ומניפה ידיים בניצחון
2. צלמו נכים אמיתיים בסיטואציות חיים אמיתיות: בעבודה, עם חברים, משפחה, בתחבורה ציבורית ופשוט מבלים.
3. אל תשתמשו בשחקנים ללא מוגבלות שיתיישבו בכיסאות גלגלים. יש מספיק אנשים עם מוגבלות בעולם וברשתות החברתיות שישמחו לדגמן תמונות אמינות ונכונות יותר.
4. בבחירת המצולמים דאגו למגוון הן מבחינת המראה החיצוני (צבע עור, מגדר ומבנה גוף) והן מבחינת מגבלה (לא רק כיסא גלגלים וקביים). אל תשכחו שישנן מוגבלויות בלתי נראות (כמו אוטיזם, מתמודדי נפש, פיברומיאלגיה) אז צרו קשר עם מישהו מהתחום כדי להבין איך המוגבלות הזאת מרגישה עבורם. יש הרבה דרכים לרגש ולהעביר מסר בלי להיקלע קלישאות שחוקות.
5. ביצירת בנק התמונות, אל תתמקדו רק בצילומים. הכניסו גם ציורים, אילוסטרציות ואמנות גרפית.
6. התייעצו עם מפרסמים וחברות שכבר פרסמו בעבר באופן מוצלח עם דוגמנים.יות עם מוגבלות וקבלו מהם עצות.
7. חשיפה חיובית GETTY IMAGES השיקו מאגר של תמונות בנושא מוגבלות וזה כבר נראה הרבה יותר טוב. שימו לב שעד 31 בדצמבר 2018  אפשר אפילו לתרום למאגר תמונות משלכם ולקבל תשלום על כל שימוש!
 
מה אתם הייתם מוסיפים לרשימה? מה מעצבן אתכם או חסר לכם במאגרי התמונות האלה?
 
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה