יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

דיון/שאלה למומחים ולמתמודדים


אנונימי
תאריך:28/07/2018
תגיות:בריאות הנפש 
שלום לכולם ! השאלה היא כזאת- מהם הדברים שצריך/כדאי לעשות /לא לעשות כדי להירפא או להמעיט מהמחלה הנפשית ולחיות חיים מאושרים ושמחים לדעתכם ?

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

בתור אדם שמוגדר כמתמודד עם סכיזואפקטיב וחי חיים מלאי משמעות אני חושב שהעיקר הוא באמת למצוא משמעות ברגע שיש משמעות לחיים והשאלות הקיומיות והרוחניות נפתרות נפתחות אין סוף אפשרויות של יצירה ושל תובנות. בעיני לקחת את ההתמודדות כדי ללמוד להכיר את עצמך ואת הנפש המיוחדת שלך זה התהליך שמוביל בסופו של דבר לריפוי. ויש הרבה טכניקות ותרגילים שמביאים לתחושה טובה ואף לשמחה ולאושר.

גיד, 01.10.18 22:51
<a href="index2.php?id=10611&lang=HEB">גיד</a>

אנו ממליצים לפנות לטיפול בהקדם האפשרי

עוצמה - פורום משפחות, 31.07.18 14:25
<a href="index2.php?id=9015&lang=HEB">עוצמה - פורום משפחות</a>

היי אנונימי. אני רוצה להשיב לך ללא הפניות לספרים או הגדרות ומינוחים. לדעתי חשובה תנועה של הגוף, לכן , אם אתה אוהב לרקוד מצא קבוצה של ריקוד יכול להיות ריקודי עם או סיגנון חופשי . היום ידשנם המון אפשרויות ושם ניתן להכיר גם אנשים. שזה הדבר הבא החשוב לדעתי להיות בחברה, לנסות למצוא חבר/ה אחת/ד לפחות לקשר על בסיס יותר קבוע. אם אתה אוהב ים - מאוד עוזר להיות בים זה מרגיע ועושה טוב. או לטייל הרבה בטבע. מעבר לזה חשובה משפחה עוטפת ועוזרת אם אפשר, למצוא משמעות, איזה אתגר אקטואלי או אחר שחשוב לי לחתור אליו , למצוא משמעות בחיי

shimshi, 29.07.18 13:50

שלום וברכה, תהליך ההתמודדות הוא מורכב אך גם מאוד מגדל.
ממליצה - כדי לתת כיוון לגישוש באפלה - להתחיל לקרא אודות "גישת ההחלמה", וכן אודות גישתו של פרופ' רוטנברג ומודל הצמצום. "המעטה מהמחלה" יכולה להתאפשר על ידי צמצום של חלקים בתוך העצמי. קיים חומר באינטרנט לעיון. בברכת דרך צלחה.

מיכל אפרת, 29.07.18 00:45

מכון טמיר-
פתחתי את הדיון כדי באמת ליצור פה אשכול שיוכל לעזור לי בתור מתמודד ולמתמודדים אחרים
אני חושב שכולנו- גם מומחים בתחום וגם אלו שעוברים את ההתמודדות אימצו את הכלים שעוזרים להם בחוויה
תוכל לפרט אילו מחקרים ואיפה ניתן לראות אותם?


אנונימי, 28.07.18 22:27

שאלת חיים שמחים מאוזנים ומשמעותיים זה נוגע לכל אדם באשר הוא. השאלה החשובה ביותר. התשובה היא בגוף השאלה: חיים שמחים מתחילים בשמחה במה שיש. טוב או רע או קשה או קל - אפשר תמיד לשמוח בדיוק ככה הרי שמחה אמיתית לא תלויה בשום דבר חיצוני. יותר להפך: הדברים החיצוניים תלויים בשמחה. אם אדם בוחר להיות שמח ומשתדל להיצמד לשמחות שלו - משם כבר הכל מסתדר

אלישבע, 28.07.18 20:49

שלום אנונימי יקר,
יופי שאתה משתף.
השאלה שאתה מעלה מאוד רחבה, והתשובה הרחבה אליה היא "כן, כן וכן"...

"המחלה הנפשית" (desease), מוגדרת כבר הרבה שנים כ"הפרעה נפשית" (disorder), וגם אז יש הרבה שאלות שמבקרות את מידות היעילות והתוקף של אותן אבחנות. המובחנות בין "מחלה" ל"הפרעה" אינה רק סמנטיקה ולא שונתה כלאחר יד. הדרך לשם עברה דרך מחאות, גם של חוקרים ופסיכולוגים, שאינם רואים עין בעין את עולם הנפש דרך המשקפת של המודל הרפואי בפסיכיאטריה.

עכשיו צריך לפרט:
עם מה אתה מתמודד?
האם ניסית טיפול פסיכולוגי או תרופתי?
האם אתה קורא על המחקרים שמתפרסמים חדשות לבקרים על יעילותן של שיטות לעזרה עצמית (הפחתת סטרס, תזונה, אורחות חיים ועוד)?

מוזמן לשאול כאו או אצלנו במכון טמיר:
https://tipulpsychology.blogspot.com/


מכון טמיר , 28.07.18 20:23
<a href="index2.php?id=7156&lang=HEB">מכון טמיר </a>

למעלה