סרטון: כמה דברים שאנשים עם מוגבלות רוצים שתדעו


אנחנו לא מתביישים במוגבלות שלנו, אנחנו לא מעוררי השראה מלידה, אל תעזרו לנו אם לא ביקשנו וכן, אנחנו יוצאים לדייטים! הנה 8 דברים שמעצבנים אנשים עם מוגבלויות ביחס של החברה אליהם. מה דעתכם?

מערכת abiliko 29.06.18

אתר BUZZFEED כינס ארבע נשים עם מוגבלות: שתיים עם שיתוק מוחין, אחת עם זאבת ואחת עם תסמונת טורט, וביקש מהם לספר מה הכי מעצבן אותם בחיי היומיום ביחס של החברה אליהם. יצא מזה סרטון מדליק שכמעט כל אדם עם מוגבלות יוכל להזדהות איתו.

 

 

מה המסרים שהן רצו להעביר דרך הסרטון?

1. אנו לא מתביישים במוגבלות שלנו, אנו מחבקים אותה: את הטורט, את הפרוטזות, את המחלה. המוגבלות היא חלק מאיתנו. "המוח שלי הוא שנון ומהיר ומאוד לא תקני, וגם יש לו טורט", אומרת פאמלה, "ובשלב מסוים החלטתי שאני לא אוהבת רק חלק מהמוח שלי."

2. תנו לילדים לשאול שאלות! תנו להם לבהות. אם הם לא ראו פרוטזות קודם או לא נתקלו בטיקים של טורט בוודאי שהם יהיו סקרנים. זה טבעי. אם הורים משתיקים את הילדים שלהם מלשאול, אז הילדים יגדלו לזהות את המוגבלות עם בושה והסטיגמה רק תונצח, במקום להשתנות. האם זה לא יהיה נפלא אם במקום להשתיק את הילדים הם יגידו להם, "זה מגניב שאנחנו יכולים לזוז בדרכים שונות וללכת בדרכים שונות ולדבר בדרכים שונות!" לא רק לנרמל את המוגבלות, אלא לחגוג אותה!

3. כן, אנחנו יוצאים לדייטים! ולא בהכרח עם אנשים אחרים עם מוגבלות. "אם אתם רוצים לסדר לנו בלייד-דייט, בבקשה שיהיו לבחור תכונות נוספות מעבר לעובדה שגם לו יש מוגבלות."

4. לא כל המוגבלויות הן אותו דבר, ומוגבלות בגפיים לא בהכרח אומרת שימוש בכיסא גלגלים. 

5. המוגבלות שלנו לא הופכת אותנו למעוררי השראה - זה בסדר לקרוא לנו מעוררי השראה אחרי שאתם לומדים להכיר אותנו, אם באמת עשינו דברים מדהימים, אבל עצם המוגבלות אינה זו שעושה אותנו מעוררי השראה כברירת מחדל. 

6. אל תעזרו לנו אם לא ביקשנו - אנחנו אולי נראים מתקשים, אבל אל תדחפו את כיסא הגלגלים או תתפסו לנו את היד אם לא ביקשנו.

7. אנחנו אנשים עם מוגבלות - לא מוגבלים ולא מאותגרים או differently abled. אנשים קודם עם שלל תכונות, והמוגבלות היא רק אחת מהן.

8. תהיו יותר פתוחים - אנשים אומרים "אנחנו רוצים להיות מכילים או מקבלים" אבל אנו לא רוצים להיות אלה שסובלים אותם כי אין ברירה, אלא להיות חלק אינטגרלי מהקהילה ומהחברה.

 

מזדהים? מקבלים?

מה עוד צריך להוסיף לרשימה? שתפו אותנו בתגובות!

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה