זכותי לשירות משמעותי - קמפיין לשילוב צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות


מדי שנה, יותר ויותר צעירים וצעירות עם מוגבלות רוצים ומסוגלים לשרת בצה"ל, לתרום ולהיתרם משירות משמעותי, אבל תהליכי המיון והגיוס עבורם לא נגישים, מסורבלים, ארוכים ומתישים. היום הם יוצאים בקריאה למקבלי ההחלטות בצה"ל, בממשלה ולציבור הרחב, במטרה לשנות את המצב.

מערכת abiliko 30.05.18

אודות שיבולים

תכנית שיבולים פועלת זאת השנה השנייה, במטרה לאפשר לצעירים עם ובלי מוגבלות זכות שווה לקחת חלק בעולם המכינות. צעירים עם מוגבלות על פי רוב נעדרים את ההזדמנות להשתלב במערך המכינות הקדם צבאיות וליהנות מתהליכי התפתחות אישית, מעורבות חברתית, הכנה לצבא, מעגלי תמיכה מגוונים, מגורים עצמאיים ומיצוב חברתי גבוה. מטרת התוכנית הינה להביא את הצעירים עם המוגבלות ממקום של הדרה וסיכון למקום של עצמאות, מנהיגות והשפעה. התכנית פועלת בהשתלבות פרטנית של צעיר/ה עם מוגבלות בתוך אחת מ 53 המכינות הקדם צבאיות הפזורות ברחבי הארץ.  התכנית מופעלת ע"י מועצת המכינות ובשותפות של הג'וינט- אשלים, משרדי הרווחה, החינוך, הבריאות והביטחון, הקרן לפיתוח שירותים לנכים בביטוח לאומי, קרן רודרמן ופדרציית ניו יורק.

 

אודות הקמפיין - right2serve.co.il

הקמפיין נועד להשפיע על מקבלי החלטות בצבא ובממשלה ועל הציבור הרחב בסוגיה חברתית רחבה, הפוגעת בזכותם של צעירים (מלש"בים)  עם מוגבלויות שונות להשתלב בתפקידים איכותיים ומשמעותיים ביחידות צה"ל. כיום, תהליך הגיוס והמיון לצבא הינו ארוך מסורבל ואינו מותאם לצרכים של צעירים עם מוגבלות  ולכן היא מונעת מאנשים עם מוגבלויות למלא את זכותם הבסיסית לשירות משמעותי בצה"ל, ככל שאר חבריהם המתגייסים. הדרתם מהשירות הצבאי פוגעת באופן ממשי בהשתלבותם בחברה הישראלית בכלל ובשוק העבודה בפרט.  

מטרת הקמפיין

הגברת מודעות בקרב מקבלי ההחלטות במערכת הצבאית ובממשלה ושינוי מדיניות בסוגיית גיוס והתנדבות של צעירים עם מוגבלות לצה"ל, בדגש על הנגשת תהליכי הגיוס והמיון.  

 

הצעירים שלנו

חניכים אקטיביסטים, עם וללא מוגבלות, מהמכינות הקדם צבאיות בשיתוף LINK20 לקחו חלק מעשי ומשמעותי בכל תהליך החשיבה, התכנון והיישום של הקמפיין. יחד הם, בליווי מקצועי של אנשי קריאטיבי, צילום והפקה יצרו סרטון ייחודי, בועט וצעיר, עם המסר: זכותי לשירות משמעותי!

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה