28-30/5: פסטיבל "סרטים יוצרים מציאות" ה-5 - סרטים המאתגרים את תפיסת המוגבלות


בשלושת ימי הפסטיבל בסינמטק ירושלים יוקרנו סרטים מרחבי העולם המציגים את המוגבלות באור אחר מהמקובל, סרטים הרותמים את כוחו של הקולנוע לעיצוב דעת הקהל ולשינוי תפיסות וגישות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים

מערכת abiliko 07.05.18

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של עמותת שק"ל לסרטים המאתגרים את תפיסת המוגבלות, רותם את כוחו של הקולנוע לעיצוב דעת הקהל ולשינוי תפיסות וגישות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים. הפסטיבל ביסס את מקומו על מפת הפסטיבלים בישראל כמפעל סרטים תרבותי וחברתי מוביל בתחומו. הפסטיבל מקרב את בעלי הצרכים המיוחדים אל הקהילה ומחבר את החברה "הרגילה" לאנשים עם מוגבלויות. בפסטיבל 20 סרטים עטורי פרסים מרחבי העולם, המעלים לסדר היום סוגיות של שוויון, קבלה חברתית וקידום זכויות.

הפסטיבל, שיתקיים בתאריכים 28-30 במאי, ייפתח בערב מחווה חגיגי לציון 50 שנה לצילומי סרטו המונומנטלי של אפרים קישון "תעלת בלאומילך", שעדיין מאפשר לצחוק בהנאה ולהתפעל מהנועזות שבה ערער קישון את הגבול בין נורמליות לשגעון.

הפסטיבל גאה להציג לראשונה מרחב מציאות מדומה בו ניתן לחוות את המוגבלות מנקודות מבט שונות באמצעים טכנולוגיים המעניקים חוויה טוטאלית. אורחי הפסטיבל, קולקטיב "המעבדה-להיות-אחר" מספרד, יאפשרו לקהל להתנסות ב"מכונה שמחליפה גוף".

תוכניית הפסטיבל ורכישת כרטיסים באתר הסינמטק.

 

 

שק"ל הנה העמותה המובילה בישראל לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. בשק"ל מאמינים ששילוב אנשים עם מוגבלויות הוא משימה לאומית המשפרת את החברה כולה. במשך קרוב ל-40 שנות קיומה, העניקה שק"ל פתרונות לעשרות אלפי אנשים, בתחומי: דיור בקהילה, תעסוקה שיקומית, תרבות ופנאי, טיפול, ייעוץ והנגשה.

המגיעים עם כיסאות גלגלים מתבקשים לתאם מראש – חוה: 050-882-2272 עדה: 050-574-1315

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה