"אני אובדנית, ולא - זה לא מה שאתם חושבים"


"אובדנות היא שונה ממחשבות אובדניות. זו הרגשה ממשית, של עקצוץ שלא ניתן לגרד, שיש ענן שחור שמלווה אותך. כל יום הוא קשה אבל כל יום מחזק אותי יותר" כתבה וסרטון שהפיץ אתר THE MIGHTY מאיר התמודדות נפש באור אחר.

מערכת abiliko 07.03.18

"אני בטוחה, אני לא פוגעת בעצמי אבל אני אובדנית ואינני זוכרת תקופה שבה לא הייתי כזאת. האובדנות נופלת עבורי בתוך תחום אפור. אני יכולה להיות באמצע היום השמח ביותר בחיי אבל המחשבות האובדניות ימשיכו להסתובב סביבי. אני מתעוררת ברוב הבקרים במחשבה שעדיף לי להיות מתה, שלמשפחתי ייטב בלעדיי, אבל אני מנסה לא לתת למחשבות האלה להשתלט עליי.

"אובדנות היא שונה ממחשבות אובדניות. זו הרגשה ממשית, של עקצוץ שלא ניתן לגרד, שיש ענן שחור שמלווה אותך. זו חרדה ודיכאון והרגשה כאילו את טובעת, שאין אוויר, והירידה מהמצב הזה נראית בלתי אפשרית. 

"אני יודעת שאלה אינן מחשבות אמתיות, שיש לי עבור מה לחיות ושהדברים ישתפרו, שמשפחתי אוהבת אותי ושאלה שלא אוהבים אותי אינם חשובים.

"אנשים עם מחלות נפש חיים במקומות אפלים ואזורים אפורים. זה לא שליום אחד הם החליטו פתאום לגמור עם הכול. זה יכול להיות עינוי של שנים, אפילו בימים טובים. זה דבר שמצטבר ומגיע בגלים. התחושות האלה אף פעם אינן נעלמות ואני מייחלת לכך שהן ילכו. כל יום הוא קשה אבל כל יום מחזק אותי יותר."

 

 

לכתבה באתר THE MIGHTY

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה