"המוגבלות אינה מחסום. החברה המגבילה היא המחסום"


הייבן גירמה, עורכת דין חירשת-עיוורת ופעילה חברתית, מקדמת ופועלת לשיפור הנגישות לכל סוגי המוגבלויות, ליצירת עולם מכליל יותר.

מערכת abiliko 01.02.18

צילום מסך של הייבן, הדוברת בסרטון
 
החברים של הייבן יודעים שאין דבר שמאתגר אותה לעשות משהו יותר מזה שאומרים לה שהוא בלתי אפשרי. עם המוגבלות הכפולה של ראייה ושמיעה היא רוקדת, גולשת ועושה סקי, וגם סיימה לימודי משפטים בהרווארד. כעת, כעורכת דין, היא פועלת לשיפור המודעות והנגישות לאנשים עם מוגבלויות ומקדמת את הנגישות לכל סוגי המוגבלויות בחברות ובארגונים.
כך, לדוגמה, כשגילתה שהקפיטריה באוניברסיטה אינה מציעה תפריטים בברייל היא פעלה לכך שיהיו תפריטים נגישים, לא כטובה אישית אלא כיישום חוק לאומי בארצות הברית, כי לכולם יש זכות למידע.
מצויידת באביזרי טכנולוגיה מסייעת ובציפיות גבוהות היא פועלת ליישום ושיפור הנגישות ולשבירת מחסומים חברתיים. הסתכלו סביב, היא אומרת, וראו אם יש מכשולים לאנשים בכיסאות גלגלים, אם יש מכשולים תקשורתיים לכבדי שמיעה וחירשים, אם יש מכשולי דפוס לעיוורים - אחרי שאיתרתם את המכשולים, פעלו לתקן אותם, לטובת עולם מכליל יותר.
 "המוגבלות אינה המחסום. החברה המגבילה היא המחסום," היא מסכמת, "הטכנולוגיה כיום מסייעת בשבירת מחסומים רבים וחשוב להנגיש את העולם לטובת 1.3 מיליארד אנשים עם מוגבלות החיים בו, להפוך אותו למכליל יותר."
 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

מסכים לחלוטין.

קידום אתרים בגוגל, 01.02.18 16:39

למעלה