סוכנות הדוגמנות הנאבקת להגדלת ייצוג של אנשים עם מוגבלות


אף שאנשים עם מוגבלות מהווים את קבוצת המיעוט הגדולה ביותר באוכלוסיה, כמעט שלא רואים אותם בפרסומות ובקמפיינים. סוכנות דוגמנות בבריטניה מנסה לשנות את זה

מערכת abiliko 10.01.18

דוגמנים ודוגמניות עם מוגבלות לבושים בבגדי ים

 

 לפני שלורה ג'ונסון וזואי פרוקטר הקימו את Zedebee Management הן שמו לב שכמעט ולא רואים דוגמנים ודוגמניות עם מוגבלות בקמפיינים ופרסומות, וכשכבר רואים אותם מדובר במחווה סמלית. זה נראה להן לא הגיוני ולא נכון, אז הן חברו יחד להקמת סוכנות דוגמנות שהיא כיום המובילה בבריטניה לייצוג דוגמנים ודוגמניות עם מוגבלות. כל לקוחות הסוכנות, מפעוטות ועד בוגרים, הם א/נשים עם מוגבלויות. אף שחלה התקדמות בייצוג מיעוטים ומגזרים אחרים, הן אומרות, אנשים עם מוגבלות עדיין נותרו מאחור.

אחד הכלים שבהם נעזרו בסוכנות לקדם את הייצוג של אנשים עם מוגבלות הוא קמפיין EverybodyBeautiful# שהציג דוגמנים ודוגמניות עם כל סוגי המוגבלות - נראות, בלתי נראות, פיזיות ומוגבלות למידה - כשהם לבושים בבגדי ים שחורים פשוטים (מופיעה בכותרת הפוסט).

 

 

A few of Zebedee’s models

כמה מהדוגמנים בסוכנות

 

"גם קמפיינים אחרים בתעשייה שנועדו לעודד ייצוג גוף מגוון משאיר בחוץ אנשים עם מוגבלות. הנורמה שאליה שואפים היא עדיין הגוף שאינו מוגבל," ג'ונסון מספרת בראיון לאתר Mic, "מטרתנו היא שהנורמה תהיה שאנשים עם מוגבלות יקבלו את אותן הזדמנויות כמו אחרים בתעשייה. אנו גם מנסים לנצל את ההזדמנות כדי לייצר מודעות וקבלה של מוגבלויות, בתקווה ליצור חברה מכלילה יותר."

 

A few of Zebedee’s models

כמה מהדוגמניות מהסוכנות

 

השינוי מתחיל כבר לתת את אותותיו טיפין-טיפין בתצוגות אופנה וקמפיינים, ונותר לכולנו לקוות שהמגמה תתרחב ותביא ליותר שוויון, יותר נראות ויותר הכללה של אנשים עם מוגבלות מכל הסוגים.

 

לכתבה המקורית באתר Mic

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה