יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הפרעות קשב וריכוז


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoהפרעות קשב וריכוז – ADHD  מאובחנות אצל ילדים רבים. חשוב לטפל בכך כבר בגיל צעיר בשיטות שונות, כדי להקל על הילדים גם בגיל הצעיר וגם בגיל מבוגר.

התכונות שמאפיינות קשב וריכוז

אנשי מקצוע מיומנים כמו פסיכיאטרים, פסיכותרפיסטים, מאבחנים דידקטיים או קלינאי תקשורת מבצעים אבחון של ילדים עם חשד לתופעות של הפרעות קשב וריכוז. מדובר בבעיה נוירולוגית שגורמת לילדים לקשיים שונים, כמו לדוגמה הסחת דעת ברמה גבוהה, שכחנות, קושי להתרכז בדבר אחד, קושי בוויסות של תגובות, קושי בסדר ובארגון, אי מתן תשומת לב לפרטים קטנים, חוסר הקשבה, קושי בסיום ביצוע משימות, מחשבות שאינן מרוכזות ועוד.

 

הסיבות לתופעות הללו

הפרעות קשב וריכוז נובעות משינוי מבנה המוח באונה הקדמית וגם באופן הפעילות של גורמים כימיים באונה זו כמו נוירוטרנסמיטור. מעבר לכך יש לתופעה זו גם סימוכין גנטיים אשר קשורים לדורות קודמים שגם בהם היו בני משפחה שסבלו מכך. לא אחת הדבר נובע גם מסיבוכים שונים שקרו במהלך ההיריון והלידה. פאן נוסף של הפרעות קשב וריכוז הוא השפעה של החברה ושל הסביבה ובמיוחד אם מדובר בסביבת מגורים שהיא אינה ראויה.

אופן הטיפול ב ADHD

רוב המשפחות פונות לקבלת טיפול רגשי באמצעות פסיכותרפיסט או פסיכולוג קליני. המטפל המומחה מסייע לכל ילד שאובחן כמי שיש לו בעיה של הפרעות קשב וריכוז כיצד להתמודד עם מצבים שונים בחייו במעגלים השונים, עם בני המשפחה, החברים והלימודים.

לרבים מהילדים בעלי ADHD יש דימוי עצמי נמוך ולכן קיימת חשיבות רבה להעלות להם את ביטחון העצמי וכך לשפר את צורת ההתנהלות שלו בכל הרבדים הללו. המטפל מלמד את הילד את דרכי ההתנהגות המקובלים בכיתה, עם חברים ועם בני המשפחה, הוא מעניק לו כלים נכונים להתמודדות במצבים שונים. אם יש כימיה טובה בין המטופל למטפל, ניכר שיפור ניכר אצל הילד.

יש מקרים שבהם מחליטים לתת לילד תרופה כמו ריטלין שמרגיעה אותו. במקרים רבים תרופה זו מאזנת את הילד ויוצרת רוגע והתנהגות סבירה לעומת התנהגותו בעבר. קיימים גם טיפולים הומאופטיים,טיפול בעזרת בעלי חיים, רכיבה על סוסים וגם טיפול בעזרת אומנות.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה