יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

טיפול פסיכותרפי לילדים


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoבעקבות מחקרים שנערכו בשנים האחרונות, התברר שהנושא של טיפול פסיכותרפי לילדים המבוסס על טיפולים שבוצעו בהצלחה בקבוצות גיל שונות, הוא הטיפול האפקטיבי ביותר לצורך פתרון בעיות שונות הקשורות בהתנהגות ובבעיות נפשיות שונות.

מהו טיפול פסיכותרפי / CBT ?

טיפול פסיכותרפי לילדים מבוסס על שיטת CBT אשר מצליחה באמצעות גישה קוגניטיבית לסייע למטופלים באמצעות טיפול של אחד על אחד. אנשי מקצוע שלמדו זאת לאורך שנים ומבצעים טיפול זה הלכה למעשה בקבוצות גיל שונות, הגיעו להישגים משמעותיים אשר יצרו מהפך באיכות חייהם של מטופלים רבים.

המוטו בגישה טיפולית זו היא התמקדות בהווה וברצונותיו של המטופל כאן ועכשיו. אין ספק שלעבר יש השפעה רבה על מה שקורה בהווה אך המגמה היא ליצור שינוי חיובי, על ידי דפוסי חשיבה חדשים אשר מטפל CBT מדבר עליהם עם המטופל ולאט לאט מסביר לו את היתרונות הרבים ששינוי הפאזה יצור עבורו בהווה וגם בעתיד.

ההסברים נועדו כדי לשכנע את המטופל באמצעות טכניקות חדשניות ומתוחכמות כי כאשר הוא יפתח דרך חדשה מסלולים רבים ייפתחו בפניו. כך הוא יוכל להתגבר על מצבים רבים, שהם כרגע מכשולים עבורו.

האופציות האפשריות לטיפול פסיכותרפי לילידם

פסיכותרפיסט הוא בעל הידע המקצועי לטפל בנושאים שמפריעים מאד בחיי היום של ילדים ומבוגרים. אצל רבים מהם הדבר נובע ממצבים שבהם הם אינם שבעי רצון ממערכות יחסים קיימות עם ההורים, בני המשפחה, חברים ולעיתים גם עם עצמם. אף על פי שהמצבים אינם נוחים עבורם, הם אינם יודעים מה לעשות כדי ליצור שינוי כלשהו.

כמו כן טיפול פסיכותרפי מסייע במצבים של חרדה ודיכאון אשר נובעים מסיבות שונות כמו מתחים, לחצים, קושי בהשתלבות בחברתם של ילדים או של בוגרים, פחדים שחלקם בלתי מוסברים. קיימים גם מצבים מיוחדים של חרדת בחינות בגיל בוגר שאינם מאפשרים לילדים לסיים את המבחן ולכן הם זקוקים להארכת זמן, או לחלופין לבחינה בעל פה במקום לבחינה בכתב.

אנשים מבוגרים סובלים לא אחת מחרדה ומדיכאון עקב חוסר שביעות רצון מחייהם, הם רואים דברים לא אחת בדרך מעוותת וקשה להם מאד להתגבר על כך. בחלק מהמקרים הם נעזרים בתרופות, אחרים מסתגרים בביתם ואינם מקיימים קשרים עם הסובבים אותם ולאט לאט הדיכאון רק מעמיק.

לכן קיימת חשיבות רבה לטפל בנושא זה ללא דיחוי. רק טיפול מקצועי שיוליך אותם צעד אחר צעד אל ההבנה, יכול לסייע להם לצאת מהמצבים הקשים הללו.

בעיות התנהגותיות אצל ילדים

טיפול פסיכותרפי שמתבצע על ידי מטפלים מומחים בתחום ה CBT מגיע להצלחות גדולות מאד בקרב ילדים שיש להם בעיות התנהגותיות שונות עקב בעיות כמו קשב וריכוז, טראומות, בדידות, קושי במימוש הפוטנציאל ועוד.

מטפל מקצועי אשר מקיים שיחות מובנות עם כל אחד מהילדים הללו בנפרד, מוצא די מהר את הסיבות לכשלים שבעקבותיהם הם מגיעים למצבים הללו. כאשר מוקד הבעיה ברור, אפשר למצוא את הדרכים הנכונות לחשיבה נכונה של המטופל, כדי שישנה את קו החשיבה שלו.

המסלולים החדשים של טיפול פסיכותרפי מעניקים למטופל את היכולת להתמודד עם המצבים הקשים שאליו הוא נקלע וגם לצאת מהם בראש מורם.

המטופל מפחית לאט לאט את העומס הרגשי שישב עליו, המחשבות הטורדניות יפחתו עם הזמן והוא יתחיל לפתח מערכות יחסים איכותיות, בהתחלה עם חבר אחד אחד ובהמשך הוא גם יגדיל את מעגל החברים שלו.

טיפול מסוג זה דורש סבלנות רבה ואמונה בדרך המקצועית, שמראה ברוב המקרים את ההצלחות שלה בקרב מטופלים רבים שנהנים מדרך חדשה.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה