קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


קבלה עצמית - איך לקבל את עצמי באמת?


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoהאישיות של כל אחד מאתנו בנויה מרבדים רבים, החל מחיינו בגיל הילדות, דרך שנות הנעורים ועד ההגעה לגיל העכשווי. כל אחד מאתנו זוכר רגעים מסוימים שליוו את חיינו, חלקם טובים ומקצתם טובים פחות. מדובר על יחסים עם אנשים שונים כמו ההורים, האחים והחברים וגם על התחושות שכל אחד חש וחווה במצבים שונים. כל נושא קבלה עצמית הוא נושא חשוב וחזק אצל כל אדם - ככול שנחזק את השריר הזה שנקרא לקבל את עצמי כך נוכל לחיות חיים שלווים יותר ולא לסבול אחר מרדף אין סופי!

קבלה עצמית = קבלה של החיים כפי שהם

יש אנשים שהם מאושרים, היו להם חיים נפלאים ואין להם משקעים מהעבר, לא בהיבט של רגשות ולא בהיבט החומרי ולכן הם מרגישים שלמים ומסופקים. אין להם מחשבות מטרידות הכוללות טענות על סיטואציות מסוימות, על מעשים שבוצעו או מקרים שקרו. לכן האנשים הללו אוהבים את עצמם וחווית החיים שלהם היא אנרגטית, הם מחייכים לעיתים תכופות ומשקיעים אנרגיה רבה בתכנון עתידם ובהגשמה העצמית שלו.

השלכות של קשיים בחיים

אך רבים מאתנו עברו קשיים שונים בחייהם ולהתנהלות ולחוויות הללו יש השפעה מכרעת בחיי היום יום שלנו. הרגשות והמחשבות הללו משפיעים מאד על ההחלטה איך לקבל את עצמי באמת. אצל רבים יהיה צעד קדימה ושני צעדים אחורה.

ההתייחסות של כל אדם לנושא זה מאפשרת פעולות בכמה מישורים וכל אחד בונה במודעות מלאה את מסלול החיים שלנו. יש כאלו שיהיו בדיכאון, בפחד ובמחשבות קשות מאד. ויש אחרים, שיחליטו לחפש חוויות חדשות ונתיבים חדשים כדי לצאת מהמצב הזה ולפעול בדרכים חדשות אשר מתאימות להם, כשהמטרה היא להתגבר על הדיכאון ועל הפחדים.

הקושי בשינוי זה הוא תהומי, אך לכולנו יש תעצומות נפש וזה הזמן להפעיל אותן ולהחליט החלטות אישיות אשר יצרו את השינוי הנדרש בחיים שלנו. יש כאלו שיקבלו תרופות, או טיפולים רפואיים שונים והם יסדרו להם במעט את המחשבות ואת התחושות, כדי לצאת ממצבים שברור שהם אינם נכונים עבורם.

רבים מבינים שהדרך הנכונה היא למצוא את השביל הנכון, איך לקבל את עצמי באמת ובמידת הצורך לבצע את השינויים הנדרשים.

אופן הביטוי של הקשיים בחיים

כל אדם מביע את החוסר שלו באהבה עצמית, על ידי החצנת הרגשות ואת הקשיים שלו באמצעות תחושות כבדות שמשליכות גם על הסביבה.

זה יכול להיות מצב של חוסר בביטחון עצמי אשר נראה בלימודים, במקומות העבודה, ביחסים עם המשפחה ועם החברים. אצל אחרים הדבר יקבל ביטוי בטראומות, חרדות ובפחדים רבים שקשה לו להשתחרר מהם, או לחלופין קושי בנשימה וכבדות בהתנהלות אשר נובעים מהמצבים הרפואיים.

אחרים אינם חשים מוכנים לחופש פעולה ולהתנהלות עצמית והם מפתחים תלות בגורמים שונים כמו ההורים או מטפלים ספציפיים. ויש גם מקרים של הפרעות אכילה, כמו אנורקסיה מצד אחד ואכילה בולימית מצד שני.

מי שרוצה לרפא את עצמו ולהתחיל דרך חדשה, מסוגל בסיוע איש מקצוע מעולה להגיע לכך וליהנות הן מהדרך והן מהתוצאה.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה