יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

איך משתחררים מהתמכרות לפורנו?


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoהתמכרות לפורנו היא תהליך אשר אדם בונה לאורך שנים והיא הופכת להיות חלק מאורח חייו. זו הסיבה שדי קשה להשתחרר מההתמכרות זו, אך עם המון כוח רצון וסיוע הן מקצועי והן של הסביבה התומכת הדבר אפשרי.

הכרה במציאות בכך שאנו מכורים לפורנו

מי שמכור לפורנו יכול לצפות לאורך שעות בכל יום בסרטונים שונים של עצמו וגם של אחרים וליהנות מכך הנאה מלאה. בתת מודע ברור לכל אדם שמדובר בהליך שהוא מוגזם ושגוי ולכן הוא חושש שהסביבה הקרובה תגלה את המהלכים הללו שהוא מבצע. התמכרות היא סוג של בריחה למצבים שנוחים לאדם וברגעים הללו הוא מעניק חופש לעצמו ומוצא דרכים שונות כדי לפצות את עצמו.

הצעד הראשון בדרך לשחרור מההתמכרות הוא ההכרה של האדם לכך שהוא מכור לפורנו, ההבנה עד כמה נושא זה משפיע על חייו בהיבטים שונים ולכן כה חשוב לחדול מהרגל זה.

דרכי גמילה מוצלחות מהתמכרות מפורנו

 

הליך גמילה אינו עניין של מה בכך ולא מדובר במעשה קוסמות, אלא בתהליך ארוך שדורש סבלנות רבה וכמיהה גדולה להצליח בכך. ברוב המקרים אין אפשרות לבצע הליך זה באופן עצמאי אלא נדרשת עזרה מקצועית של אדם שמתמקצע בכך והוא מומחה לנושא גמילה מהתמכרות לפורנו ומין.

בשיחות עם איש המקצוע, הוא יטמיע במטופל מוטיבציה גבוהה ורצון עז לגמול את עצמו מהמצבים המביכים בחייו ולפתוח דף חדש. הוא ילמד אותו איך משתחררים מהתמכרות לפורנו בשלבים ובצעדים מדודים עד ההגעה למטרה.

בשלב הראשון המטופל צריך להפנים כי המטרה שלו היא להיגמל, הוא אמור לדבוק במטרה זו אף על פי שברור לו שזה הליך רצוף קשיים שלוקח פרק זמן ארוך, אך הרצון שלו אמור לגבור על המכשולים וזאת בדרך הדרגתית ובטוחה.

חלופות לשעות ההתמכרות לפורנו

כשאיש המקצוע מסביר למטופל איך משתחררים מהתמכרות לפורנו, הם מחפשים יחד חלופה לשעות שבהן בילה אדם זה בכל מה שקשור לפורנו. החשיבה היא למצוא תחומי התעניינות אחרים שימלאו את חייו ויחליפו את הרצון לראות שוב ושוב את הסרטונים בללו.

אפשר לתעל זאת לטובת ספורט וללכת בשעות הללו למכון כושר, לאימונים בפארק או להליכה קבועה סביב השכונה. אופציה אחרת היא לעבוד בשעות הללו, ליזום פגישה עם חברים, להקדיש זמן זה לחיפוש זוגיות, או להגיע באופן קבוע לסייע להורים. כל אופציה אשר יוצרת עיסוק במשהו אחר, מרחיקה את החשיבה על הפורנו ולכן המטופל עסוק בנושאים אחרים וכך שוכח מההתמכרות שלו.

במקביל קיימת חשיבות רבה להפנמת המצב החדש, ליצירת שביעות רצון מההגשמה העצמית ומההצלחות ובדרך זו להפסיק את הביקורת העצמית על הדרך הקודמת שלו.

ההצלחה של השינוי הקוגניטיבי יוצרת ריפוי עצמי, צמיחה והעצמה אישית. דבר של משחרר את כל המצוקות הרגשיות שהיו טמונות בדרך ההתנהלות היום יומית של המטופל.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה