יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

קורס עזרה ראשונה לתינוקות - הכרחי?


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoהורים רבים מעדיפים להימנע מהוצאת התינוק מהבית בשבועות הראשונים לאחר הולדתו וזאת משום שתינוקות רגישים, פגיעים ואינם יכולים לתקשר עם ההורים במילים ולכן מלבד הבכי אין דרך לדעת האם התינוק חווה כואב ויש לו בעיה מסוימת. כאשר מדובר על תינוקות, מהירות התגובה חשובה ביותר ולכן הורים רבים נרשמים אל קורס עזרה ראשונה לתינוקות. במאמר זה נרחיב אודות קורס זה ונמנה את כל הסיבות שמובילות את ההורים להירשם אליו. התחילו לקרוא!

תינוקות וקורס עזרה ראשונה להורים

כאמור, תינוקות פגיעים ואינם יכולים לתקשר איתנו ולכן אחד הכלים החשובים ביותר וזה אשר יכול פעמים רבות להציל את חייהם הוא קורס עזרה ראשונה לתינוקות. נכון להיום יש אפשרות להירשם אל קורס זה הכולל מענה למצבים של אובדן הכרה, חנק, פרכוסים ומצבים נוספים אשר יכולים לסכן את התינוק. אפשרות נוספת היא הרשמה אל קורס החייאה לתינוקות. טרם ההרשמה חשוב לוודא שהקורס אליו נרשמים כולל עזרה ראשונה במקרים הבאים:

·         החייאה – תמיד חשוב לוודא שאותו קורס עזרה ראשונה לתינוקות אליו אתם נרשמים כולל החייאת תינוקות. במקרה והתינוק לא מגיב, יש בהחלט אפשרות שהוא איבד את ההכרה. ניתן לבחון זאת על ידי יצירת רעש אליו הוא יגיב או צביטה עדינה בירך. במקרה והתינוק לא מגיב לכל אלו חשוב להזעיק מיידית את מד"א ולבצע פעולות בסיסיות של החייאת תינוקות, כמו למשל פתיחת נתיב האוויר של התינוק, נשיפה אל פיו ובמקרים רבים גם עיסוי של הלב.

·         חנק – אחד החששות הגדולים ביותר של כל הורה הוא שהתינוק ייחנק בעקבות הכנסת חפץ לפיו ובליעתו או הכנסת אוכל מסוים. בקורס אליו תרשמו ילמדו אתכם כיצד עליכם לפעול במקרה ואתם מזהים מצב של חנק אצל התינוק, קרי, למידת התנוחה הנכונה ביותר להניח את התינוק וכיצד ניתן  לעודד פליטה של החפץ הזר ושחרור נתיב האוויר של התינוק.

·         פרכוסים – תינוקות רבים חווים פרכוסים. אם מדובר על פרכוסים בעקבות עליית חום, תלמדו טכניקות שונות באמצעותן תוכלו להוריד את החום אצל התינוק.

קורס עזרה ראשונה לתינוקות מוגדר כקורס חובה לכל הורה ולכל אדם אשר מטפל בתינוקות ולכן הכרחי.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה