יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

קורס מערים – מה זה?


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoאם גם אתם שמעתם שיש קורס הנקרא 'מערים' אך אינכם יודעים מהו, בוודאי תופתעו לשמוע שרוב האנשים בישראל שמעו על קורס זה, שכן מדובר על ראשי התיבות של מגישי עזרה ראשונה. מעוניינים לדעת מה חשיבותו של קורס זה, מהם אותם התכנים המועברים בו ומדוע קיימת חשיבות כה גדולה להתאמת תכני הקורס לקבוצת הנרשמים אליו, התחילו לקרוא מאמר זה.

 

השלמה חשוב לידע הבסיסי

אמנם רמת החינוך בישראל נחשבת לאחת מהגבוהות בעולם ובמדינתנו קיים חוק חינוך חובה, אך אי יש תחום אחד הנחשב כאחד מהחשובים ביותר, אשר אינו נלמד ברוב בתי הספר: קורס מערים. כאן מדובר על קורס המכשיר אתכם לספק עזרה ראשונה דחופה אשר יכולה להציל חיים עד הגעתם של כוחות ההצלה או עד הבאתו של אותו אדם למוסד רפואי שיוכל לספק לו את הטיפול הרפואי המתאים ביותר למצבו. אם גם אתם אינכם מוכנים לוותר על קורס שיאפשר לכם במצבים מסוימים להציל חיים או לשפר את סיכויי ההישרדות של האדם שנפגע, חשוב שתירשמו אל קורס מגישי עזרה ראשונה.

מיהו מגיש עזרה ראשונה?

מגיש עזרה ראשונה הוא אותו אדם שסיים בהצלחה קורס עזרה ראשונה במד"א או בחברה פרטית. חשוב לנו לדייק ולומר שמגיש עזרה ראשונה אינו מוגדר כחובש, שכן מדובר על הרמה הראשונית והבסיסית ביותר של רפואת החירום במדינת ישראל. במסגרת קורס מערים תלמדו כיצד לבצע החייאה בסיסית ומתן עזרה ראשונה במצבים שונים. חשוב לקחת בחשבון שיש סוגים שונים של קורסי עזרה ראשונה, ביניהם קורס קצרים של 4 עד 8 שעות ועד קורסים ארוכים יותר הכוללים 44 שעות ויותר.

בחירת קורס מערים

·     קהל יעד – קיימת חשיבות גדולה לבחירת קורס עזרה ראשונה לקהל היעד בו אתם נכללים, שכן התכנים משתנים בהתאם לעיסוק של אותו קהל יעד. נכון להיום יש קורסים של עזרה ראשונה של צוותים רפואיים וסיעודיים, קורסים המותאמים לחשמלאים, מורים, אנשי אבטחה, מורי דרך והרשימה עוד ארוכה.

·       היקף קורס – ניתן לבחור קורס יומי קצר הכולל 4 שעות בהן תלמדו החייאה ועזרה ראשונה בסיסית. לעומת זאת ניתן לבחור בקורסים ארוכים יותר ועד קורס של 44 שעות הכולל החייאה, עזרה ראשונה בסיסית ותכנים מקיפים יותר, כמו למשל עזרה ראשונה בעת פגיעות בעמוד השדרה, עזרה ראשונה בעת התייבשות ומכת חום, ע"ר בעת הכשות של בעלי חיים, בעת אר"ן, במקרה של פגיעות ראש ועוד.

·         סוג קורס – נכון להיום יש אפשרות להחליט האם לבחור קורס בהתאם להיקף השעות שלו או שמא מעוניינים לבחור קורס מערים בהתאמה אישית, כלומר קורס המתאים לקבוצת היעד אליה אתם משתייכים.

·      מקוון או פיזי – אפשרות נוספת הניתנת לכם היא להחליט האם אתם מעוניינים להגיע לקורס פרונטלי או שמא אתם מעוניינים להירשם אל קורס מערם מתוקשב במועד הנוח לכם, בלי לצאת מהבית. בקורס עזרה ראשונה אונליין תלמדו באמצעות מערכת אינטרנטית בקצב המתאים לכם. אתם אלו שתקבעו את הקצב המתאים לכם וכל שיידרש מכם הוא מחשב וחיבור לאינטרנט.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה