יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

קורסי עזרה ראשונה - האם מומלץ?


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoמהם קורסי עזרה ראשונה? איזה סוגי קורסים קיימים בתחום? למי הם מיועדים ומתי מומלץ לעשות קורס עזרה ראשונה? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

במצבי חירום מסוימים, הידע והמיומנות של כל אחד ואחת מאיתנו בכל הנוגע להגשת עזרה ראשונה לפצוע, עלולה לעשות את ההבדל בין חיים למוות ובין דרגת פציעה קלה לבינונית או קשה. לפיכך, בכל הנוגע לשאלה הפותחת את המאמר: קורסי עזרה ראשונה האם מומלץ? אז הרי שהתשובה לכך היא חד משמעית ועיקרה הוא  בהחלט מומלץ ולכל אחד ואחת מאיתנו בכל שלב כזה או אחר בחיים.

מהם קורסי עזרה ראשונה?

 

קורסי עזרה ראשונה הם הגדרה כוללת לסוגי קורסים שונים העוסקים באופן הטיפול הראשוני בנפגעים. קורסים אלו נועדו להקנות לכל אחד ואחת מאיתנו את הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לצורך ביצוע פעולות הצלה ראשוניות במצבי חירום שונים, וזאת עד להגעתם של הצוותים הרפואיים המקצועיים לזירת האירוע. במסגרת קורסי עזרה ראשונה, תוכלו בין היתר ללמוד כיצד להגיש עזרה ראשונה למצבי חירום רבים ומגוונים, וביניהם: התקפי לב ושבץ מוחי, תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות מכל סוג, טביעה ועוד.

 מה לומדים בקורסי עזרה ראשונה ולמי הם מיועדים?

במסגרת קורסי העזרה הראשונה השונים, משולבים תכני לימוד תיאורטיים (עיוניים) לצד תרגול מעשי על בובות ועל חברי הקורס האחרים. נושאי הלימוד בקורסים אלו כוללים בין יתר: מבוא לעזרה ראשונה והיכרות עם יסודות האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף, התמודדות עם מצבי חוסר הכרה שונים, אופן הגשת עזרה ראשונה לפצוע בשטח בהתאם למצב החירום הרפואי עימו הוא מתמודד ותחומי לימוד נוספים שמטרתם ותכליתם היא הצלת חיים ומתן סיוע רפואי ראשוני עד להגעתם של הצוותים הרפואיים למקום. היקף נושאי הלימוד נקבע בהתאם להיקף הקורס, כאשר ישנם קורסי עזרה ראשונה בסיסיים בהיקף של 4 עד 8 שעות לצד קורסי עזרה ראשונה רחבים יותר בהיקף של 20 עד 44 שעות לימוד אקדמאיות.

חשוב לציין שישנם לא מעט מקצועות בהם אנשי המקצוע מחויבים בקיומו של קורס עזרה ראשונה, כאשר כל סוגי הקורסים המיועדים לאנשי מקצוע מומלצים גם לאילו שאינם מחויבים בקיומו של הקורס.

אם גם אתם מעוניינים לרכוש את הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשות לצורך הגשת עזרה ראשונה לפצוע, זה הזמן להירשם לאחד מקורסי העזרה הראשונה המוצעים לכם בכל רחבי הארץ ועל ידי כך לתרום את חלקכם לחברה במצבי חירום שונים בהם תחשפו למצבים שונים המחייבים הגשת עזרה ראשונה. בהצלחה!


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה