יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

מתי מומלץ לבצע בדיקות סקר גנטיות? - פיוג'ין ג'נטיקס Fugene Genetics


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoמהן בדיקות סקר גנטיות, האם מומלץ לבצע אותן ומתי ניתן לבצע אותן? במאמר זה נספק לכם את כל התשובות על כל השאלות הבסיסיות הנוגעות אל בדיקות הסדר. התחילו לקרוא.

 

מהן בדיקות סקר גנטיות?

בדיקות סקר גנטיות משתייכות אל תחום הגנטיקה הרפואית. המטרה העיקרית של בדיקות אלו היא לגלות טרם ההיריון או בשלבים המוקדמים של ההיריון כל מצב של נשאות למחלה זו או אחרת אשר יכולה לעבור בתורשה לעובר שלכם. בדיקות אלו מתבצעות באמצעות נטילת דם. בדיקה פשוטה למדי.

 

ניפוץ מיתוסים אודות בדיקות סקר– חשוב לדעת

·       חשוב לדעת שגם אם צד אחד הוא אשכנזי והצד האחר הוא ספרדי חשוב שתבצעו בדיקות סקר וזאת משום שלא כל המחלות הן בעלות שייכות עדתית.

·       אם התוצאה המתקבלת היא ששני בני הזוג הם נשאים של המחלה אין זה אומר שהילד שייוולד יהיה חולה. אמנם יש סיכוי של כ 25 אחוזים לילד חולה, אך יש סיכוי של 50 אחוזים לילד בריא אשר נושא את המוטציה אך לא הושפע ממנה ועוד 25 אחוזים סיכוי של ילד בריא שאינו נשא של המוטציה.

·       נכון להיום לא חייבים להפסיק את ההיריון באם מתגלה שהזוג הוא נשא, שכן ניתן גם לבצע גם אבחון גנטי טרום ההשרשה אשר יכול להוביל לכך שיוחזר לרחם עובר שאינו חולה במחלה כלשהי.

·       בדיקות גנטיות אינן תקפות לכל השנים וכל הריון והריון, שכן לפני כל היריון יש להשלים את הבדיקות הגנטיות החדשות שלא נבדקו בהיריון הקודם וזאת על מנת לוודא שהילד אינו נשא של מחלה זו או אחרת.

 

מתי ניתן לבצע בדיקות סקר?

מומלץ לבצע בדיקות סקר טרם ההיריון , אך ניתן לבצע אותם כבר בשלבים המוקדמים של ההיריון. בדיקות לאיתור תסמונות שונות, ביניהן תסמונת דאון בעובר ניתן לבצע כבר בשבוע העשירי של ההיריון. בדיקות סקר גנטי מורחב מומלץ לעשות בעת תכנון ההיריון. ניתן לבצע בדיקה זאת במתכונת זוגית אך גם במתכונת של יחיד. בשורה התחתונה מומלץ לבצע בדיקות סקר גנטיות טרם ההיריון ועד עשרה שבועות של ההיריון. בהצלחה!


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה