יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

מי צריך לעשות קורס עזרה ראשונה? - אמיתי עזרה ראשונה


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivkoבעידן שבו אנו חיים, קורסי עזרה וסיוע ראשוני הוא קריטי, ולכל אחד מאיתנו יוכל להפיק תועלת מקורסים אילו.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה

החשיבות של קורס עזרה ראשונה היא בעלת ערך כאשר היא מעניקה לאותם אנשים, המגישים עזרה את הידע אליו הם זקוקים בשביל לסייע בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר על מגוון רחב של סוגי הטיפולים. בקורס משלבים ידע תיאורטי על מבנה הביולוגי של גוף האדם, הכרת מחלות וסוגי פציעות שונים, שברים ואף כוויות לצד תרגולים פרקטיים על מנת לכסות את כל הידע בשביל להכיר את השיטות המדויקות להגדלת סיכויי הצלחה בהחייאה, בהסברה, בסיוע נכון ואופן הפעולה בכל מקרה שעשוי או עתיד להתרחש. עזרה ראשונה עשויה להיות זאת שתציל חיים ותשפיע על המשך הטיפול וסיכויי ההחלמה של האדם. כאשר תהיו בוגרי הקורס תצאו עם ידע מעשי ותיאורטי ותוכלו להגיש סיוע ראשוני לפצועים, לנפגעים בתאונות דרכים, במצבים הקטנים ביותר שעזרה ראשונה תעשה את כל ההבדל ולהציל חיים בניגוד לאדם שאינו בקיא בהגשת עזרה ראשונה.

אם כך, מי צריך לעשות קורס עזרה ראשונה?

אין זו עובדה או חובה לדעת לבצע החייאה או להגיש עזרה ראשונה, אולם על כל אחד מאיתנו כדאי לפחות לבצע קורס כזה פעם אחת בחייו ולהבין כיצד ניתן לפעול ברגעים מלחיצים או סיטואציות שחס וחלילה אף אחד מאתנו לא היה רוצה להיקלע אליו. הרי אירועים חריגים קורים כאשר לעיתים עוברים התמוטטות, חווים פציעה כלשהי, נמצאים במצב רפואי מורכב שאליהם נאלץ לפנות אל אנשי מקצוע בתחום הרפואה ורפואת חירום שלהם יש את הידע הנחוץ לטיפול ראוי. אם נניח את המקרים החריגים שבם נדרשים אנשי מקצוע, חשוב להבין שדווקא אנשים הנמצאים בתפקידים שלהם סבירות גבוהה להתמוטטות ומצבים בריאותיים כמו: מורים, גננות, שוטרים, מאמנים וספורטאים, עובדי מפעל או בגופים ציבורים ועוד מחויבים לעבור קורס עזרה ראשונה ואף גם רעננון. כך למשל, דוגמא פשוטה גם בקורס ברמנים עוברים גם על עזרה ראשונה משום שישיבה בבר לעיתים קורים מבצעים שאנשים מתעלפים, שותים שתייה מוגזמת ועל הברמנים יש לדעת כיצד לפעול ולסייע בסיוע ראשוני. יחד עם זאת, כאשר אנו נדע להגיש עזרה ראשונה לפחות עד הגעתו של הצוות הרפואי נוכל לסייע בצורה נכונה ולהציל את חיי אדם.

ומה עם ריענון?

לאחר השלמת הקורס של עזרה ראשונה שבסופו מקבל תעודת מגיש עזרה ראשונה יהיה מחויב לעבור רענון אחת לשנתיים. מן הראוי שיש להשלים זאת לפני שנגמר התוקף של התעודה משום שבמידה ותתעכבו עם העניין, דבר זה יכול להוביל אתכם לביטול התעודה הקיימת שלכם ובכך תאצלו לעבור מחדש את הקורס מהתחלתו.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה