יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

אירוע מוחי גמגום


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivko16.10.2019 | 12:02

אחד מהתסמינים השכיחים ביותר שיכולים להתריע על התחלתו של אירוע מוחי זה הופעת גמגום לא מוסבר אצל אדם מסוים. כמובן שגמגום הוא לא הסממן היחידי שיכול להתריע בפני אירוע מוחי, אך ברוב המקרים הוא אחד מהסימנים הבולטים ביותר. על מנת שתוכלו להבין את החשיבות של אירוע מוחי גמגום, תוכלו לקרוא את המאמר הבא – כך תוכלו ככל הנראה לזהות את הופעת האירוע המוחי בתחילת הדרך, ואולי זה יסייע לכם לטפל באדם שזה עתה עובר אירוע מוחי.

אירוע מוחי גמגום – כיצד מזהים?

לא קשה לזהות גמגום אצל מטופלים שעברו או עוברים אירוע מוחי, הבעיה העיקרית היא שלא תמיד הגמגום יהיה כל כך ברור. לעיתים אתם יכולים לחשוב כי מדובר במצב של עייפות או בלבול, בוודאי כאשר מדובר על אדם מבוגר – שאלו הם תופעות שבהחלט יכולות להתרחש אצלו. לכן תנסו לבדוק עוד תסמינים בנוסף למצב של גמגום, על מנת לאשר או לדחות האם מדובר באירוע מוחי. אך בכל מקרה, אם יש לכם ספק (אפילו ספק קטן מאוד) – הזמינו פרמדיק על מנת שהוא יאבחן את המצב מקרוב ויחליט האם צריך לבצע פינוי לבית חולים או שמא מדובר בתסמין שלא קשור לאירוע מוחי.

אירוע מוחי גמגום – מה צריך לעשות?

·         נסו לדובב את המטופל – נסו לשאול את המטופל מספר שאלות פשוטות על מנת לוודא האם המצב של גמגום מגיע גם עם בלבול או חוסר התמצאות עם הסביבה הקרובה.

·         התקשרו לאמבולנס – במקרה של ספק, אל תיקחו סיכונים! בוודאי כאשר מדובר על אחד מהסימנים הבולטים ביותר לאירוע מוחי. התקשרו לאמבולנס על מנת שתקבלו הנחיות ישירות מהצוות הרפואי.

·         הישארו צמודים למטופל – אל תעזבו את המטופל, חכו לצידו עד אשר יגיעו שירותי ההצלה ויספקו מענה ראשוני של עזרה ראשונה.

·         אל תיכנסו לפאניקה – הפאניקה שלכם יכולה להפחיד גם את המטופל שבין כה וכה נמצא במצב לא נעים. לכן במצב של אירוע מוחי גמגום חשוב מאוד שתנסו להישאר רגועים על מנת שתעבירו את השלווה גם למטופל שלא יהיה בפאניקה גם כן.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה