קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


מחשבות מטרידות


talishlivko מתוך הבלוג של talishlivko16.06.2019 | 11:36

אם מצאתם את עצמכם בתקופה זו או אחרת של החיים נמנעים מביצוע פעולות מסויימות או מוטרדים משום מחשבות, חשוב שתקראו מאמר זה הנוגע בכל הקשור אל מחשבות מטרידות, ממה הן יכולות לנבוע ומה ניתן לעשות על מנת להמשיך בחיים ללא מחסום זה. הבה נתחיל

◄ מהן מחשבות מטרידות

מחשבות טורדניות או אובססיביות הן מחשבות שחוזרות על עצמן ולאותו האדם אשר חווה אותן קשה מאוד עד בלתי אפשרי להפסיק את המחשבות הללו, גם אם הוא מודע לכך וחש שהמחשבות לא רצויות. ישנם סוגים שונים של מחשבות טורדניות כמו למשל מחשבה על פגיעה באדם אחר, מחשבות הקשורות אל החשש מאובדן זהות, מחשבות הקשורות אל המיניות של האדם אשר גורמות לאותו אדם לחשוב פעמים רבות שהוא סוטה מין, מחשבות על מוסר, מחשבות על דת בהן האדם חש שהוא צריך להתפלל בגלל פעולה זו או אחרת שהוא עשה או לא עשה ומחשבות אלימות, כמו למשל אני עלול לרצוח או לדקור מישהו. כל המחשבות הללו נובעות כתוצאה מחשש מסויים. 

 

◄ הגורמים למחשבות מטרידות 

מחשבות מטרידות או טורדניות נובעות כתוצאה מחוויות אותן חווה האדם בעברו, כמו למשל אירוע טראומטי מפחיד, עלבונות והצקות מאנשים, שגיאות שאותו אדם עשה בעברו וגם מקרים בהם אותו אדם פגע באנשים אחרים. גורמים נוספים למחשבות אלו יכולים להיות טרדות החיים. אנשים רבים מוטרדים מכל מיני דברים בהווה אותם אין הם יכולים לשנות, אם מדובר על בעיה מסוימת בתוך המשפחה, בעיות כלכליות ועוד. בעיות אלו לעיתים הופכות למחשבות מטרידות. בנוסף, יש אנשים שחווים מחשבות מטרידות בעקבות כך שהם נוטים לדמיין כל מיני חווית מסוכנות שעלולות לקרות בעתיד, כמו רעידת אדמה, מלחמה, חשש מתאונה ועוד.

◄ מחשבות מטרידות – מה ניתן לעשות?

ראשית כל יש לאמוד את רמת אותן מחשבות. באם מדובר על רמה חמורה שאינה מאפשרת תפקוד ושגרת חיים, חשוב לפנות אל מומחה ולקבל טיפול תרופתי ופסיכולוגי. באם מדובר על מחשבות מטרידות שאינכם יכולים להפסיק, אך כאלו אשר אינן פוגעות בשגרת חייכם, תוכלו לפנות אל מומחה בתחום וזאת על מנת לקבל כלים אשר יאפשרו לכם להבין מהיכן מחשבות אלו נובעות, לקבל את המחשבות ולחיות איתן בשלום. בהצלחה!

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה