קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


פוסט טראומה בצבא


elisaban מתוך הבלוג של elisaban



15.04.2019 | 17:26

בני נוער בישראל עלולים למצוא את עצמם בהפרש של מספר חודשים במקומות שונים לגמרי בחייהם - בגיל 18, עם תום הבגרויות, הם יהיו במקרים רבים בתקופה נטולת דאגות, של בילויים והנאות וחודשים לא רבים לאחר מכן, כחיילים, הם עלולים למצוא את עצמם חלק מסיטואציות קשות ומורכבות ואף להיות עדים למותם של חבריהם בשדה הקרב.

 

 פוסט טראומה בצבא, מהווה תוצאה לאירוע טראומתי, כאשר חלק מהאנשים אשר עדים או שותפים לאירוע כזה, עלולים לפתח הפרעת דחק פוסט טראומתית – פוסט טראומה.

פוסט טראומה בצבא זכויות

הסימנים של פוסט טראומה בצבא יכולים להופיע סמוך למקרה ולעיתים גם חודשים ואפילו שנים לאחר מכן.
מכיוון שהפרעת פוסט טראומה בצבא עלולה לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים של הסובלים ממנה, קיימת חשיבות גבוהה לפעול על מנת לנצל את מלוא הזכויות אשר מגיעות לסובלים מפוסט טראומה – זכויות אשר כוללות פיצויים כספיים, טיפולים מתאימים (תרופות, טיפולים רפואיים וסיוע נפשי) ועוד מגוון זכויות והטבות.
בכדי לקבל את מלוא הזכויות, יש לפתוח תיק באגף משרד הביטחון ולהגיש תביעה נגד קצין התגמולים.
כאן חשוב לציין שהליך התביעה הינו מורכב ומצריך עמידה מול ועדה רפואית והבאת הוכחות על כך שאותו חייל או חייל לשעבר אכן סובל מפוסט טראומה ושקיים קשר סיבתי בין ההפרעה לבין השירות הצבאי – מהסיבה הזאת, חשוב מאוד להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

בישראל חיים כ-4,000 נפגעי פוסט טראומה 

זיהוי התסמינים של פוסט טראומה בצבא

אבל בכדי לטפל בפוסט טראומה ובכדי לקבל את מלוא הזכויות אשר יבטיחו את קבלת הטיפול הטוב ביותר, חשוב תחילה לדעת לזהות אותה ולהלן מספר מאפיינים אשר יאפשרו לזהותה: המאפיין הראשון, הוא פלאשבקים ו/או חלומות חוזרים ונשנים של האירוע אשר גרם לפוסט טראומה. המאפיין השני הוא הימנעות מאירועים שונים או ממפגשים עם אנשים אשר קשורים לאותו אירוע. המאפיין השלישי קשור לסימפטומים כמו: קשיים בריכוז, הפרעות שינה, רגישות לרעשים, תחושה של חוסר שקט ודריכות יתר.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה