יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

משך תהליך התביעה למשרד הביטחון


elisaban מתוך הבלוג של elisabanבמדינת ישראל מוגשות מדי שנה  מעל 5,000 תביעות למשרד הביטחון ואגף השיקום אך רק כרבע מהם זוכות להכרה. גם במצבים בהם התביעה הראשונית נדחתה ומוגש ערעור לבתי המשפט, גם אז רק רבע מהגשת הערערים מזכים את התובע באמצעות בית המשפט או בתום הליך פשרה.

משך הטיפול בתביעה מתחלק לשני שלבים: השלב הראשון בה היחידה אוספת את החומר הרלוונטי כדי לקבל החלטה. והשלב השני לאחר איסוף החומר הרלוונטי ועד שמתקבלת החלטה. בתהליכים אלו לעיתים ישנם מצבים האורכים זמן רב יותר מהצפוי וזאת מסיבות שונות:

·         איסוף החומר נמשך זמן רב. אלפי תיקים מצטברים וממתינים להשלמת מסמכים.   

·         האגף לא קבע לוח זמנים לעבודת היחידה ואין נורמות מחייבות בתחום זה.  

·         האגף אינו מרכז נתונים על תהליך הטיפול בתביעה ובכך נמנע מהאגף מידע המאפשר מעקב ובקרה על משך הטיפול בתביעות, והגורמים המעכבים.

·         האגף אינו יודע מהם פרקי הזמן שנקבעו בתקנות הנכים ובאמנת השירות של האגף בנוגע לקבלת החלטה בתביעות.

·         מערכת המידע שבשימוש היחידה לוקה בחסר בנוגע למעקב ולבקרה אחר  משך הטיפול בתיקים.

מאחר ותהליך זה יכול לקחת זמן רב מומלץ כבר מהשלב הראשון להגיש את התביעה באמצעות עורך דין מיומן ומקצועי בעל ניסיון מוכח בתחום התביעות למשרד הביטחון ואשר בקיא בנהלים וידע לקדם את התביעה ולהביא להשגת המטרה התבקשת.                                                                                                     

משרד עורך דין אלי סבן הינו  משרד המייצג  בתביעות כנגד משרד הביטחון את אנשי כוחות הביטחון מכל הסוגים ואגף השיקום לצורך הכרה בפגיעתם עקב חבלה או מחלה . לאור הניסיון הרב בנושא מעל 30 שנה ידאג המשרד לקדם את הליך התביעה וילווה את התובע עד להשגת המטרה בצורה האמינה והמקצועית ביותר ובמחירים הוגנים ותנאי תשלום נוחים.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה