יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

ועדה רפואית של משרד הביטחון


elisaban מתוך הבלוג של elisaban 

במסגרת תביעות למשרד הביטחון של אנשים שנפגעו בעקבות שירותם הצבאי, תהליך התביעה דורש לרוב בדיקה רפואית של מומחים לנזק או הפגיעה כדי להוכיח קשר סיבתי בין הנזק לבין השירות הצבאי. בתהליך הבדיקה ומתן אישור לזכאויות המגיעות לתובע, מתכנסת הוועדה הרפואית לשם החלטה מקצועית בדבר התביעה.

 

פעולתה של ועדה רפואית של משרד הביטחון מתבצעת לפי התהליך הבא:

·         הצגת טיעוני הנבדק/התובע – בו יוצגו הטיעונים בהרחבה על ידי התובע או בא כוחו. וכן יוגשו כל המסמכים הרלוונטיים כולל מסמכים רפואיים המעידים על מצבו של הנבדק.

·         בדיקה רפואית גופנית/נפשית – במעמד זה יבחנו כל הטיעונים והמסמכים ויבוצעו בדיקות על ידי מומחים לאותו עניין נשוא התביעה.

·         דיון וקבלת החלטה – לאחר איסוף הנתונים שמתועדים בפרוטוקול, יבחנו הממצאים ויקבעו אחוזי נכות בהתאם לסעיפים שבספר התקנות ותוקף הנכות כזמנית או לצמיתות. הפרוטוקול ייחתם על ידי כלל המשתתפים ויועבר לאישור יו"ר הוועדה.

 

ישנם מקרים בהם הוועדה תתכנס מספר פעמים לאותה תביעה בגלל מורכבותה. עם סיום התהליך תועבר ההחלטה לקצין התגמולים לצורך הוצאת ההחלטה לפועל.

לרוב התובע אינו בקיא בכל ההליכים ולא תמיד יש ביכולתו לייצג את עצמו מכל סיבה. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום אשר ידע לייצג נאמנה את התובע, הן בוועדה והן בבתי משפט במקרים של ערעור על החלטת הוועדה או להגדלת אחוזי הנכות ועוד. אחד מעורכי הדין הפועלים בתחום מעל 30 שנה ומתמחה בתביעות למשרד הביטחון הינו משרד עורך דין אלי סבן אשר במהלך שנות עבודתו השיג תקדימים והצלחות רבים, הן בבתי המשפט והן בוועדות רפואיות. 

ועדה רפואית משרד הביטחון - עו"ד אלי סבן

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה