יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

לתבוע את הביטוח לאומי עם עו"ד מקצועי


elisaban מתוך הבלוג של elisabanאזרחי מדינת ישראל על פי חוק מחויבים לשלם את דמי הביטוח הלאומי מרגע שהם נכנסים למעגל העבודה. חוק מחייב זה מקנה לאזרח זכויות וחובות כאחד. למעשה כל אזרח הנמצא במעגל העבודה או שפרש לגמלאות זכאי לקבלת קצבה בהתאם למצבו. לפיכך, כל מימוש זכות לקבלת קצבה מהביטוח הלאומי נעשית באמצעות הגשת תביעה בכתב והגשת מסמכים רלוונטיים המצדיקים קבלת קצבה או דמי ביטוח מהביטוח הלאומי.

בתחילה ולא משנה הסיבה יש להגיש את התביעה באופן עצמאי ורק אם ישנה בעיה הקשורה במילוי הטפסים והמסמכים הנדרשים, ניתן להסתייע בעזרה מקצועית או מהגורם שמיומן ויודע כיצד להגיש את התביעה.

רק במקרים, בהם נדחית התביעה על ידי הביטוח הלאומי, ניתן להגיש ערר בפני וועדת ערעורים ואם גם אז לא התקבלה התביעה ניתן לערר לבית משפט רלוונטי באמצעות עורך דין אשר בקיא בחוקים ויודע את עבודתו כנדרש.

קיימות מספר תביעות רב בגין מימוש זכויות וקבלת תמורה מהביטוח הלאומי כמו למשל: תביעה בגין פיטורין לדמי אבטלה, תאונת עבודה, נכות, קצבת זקנה ועוד מקרים רבים אחרים. במקרים בהם אתם חושבים שמגיע לכם מימוש זכויות וקבלת קצבה ו/או כספים מהביטוח הלאומי, רצוי ואף מומלץ להיוועץ עם עורך דין מקצועי לענייני ביטוח לאומי  ובעיקר למוד ניסיון בכל ההליכים, החוקים והתקנות של הביטוח הלאומי ולהגיש באמצעותו את התביעה מביטוח לאומי.

בכדי לתבוע את הביטוח הלאומי באמצעות עורך דין, ישנה עבודה ראשונית של איסוף מסמכים רלוונטיים המקנים את האפשרות להגיש תביעה בנושא האמור. לאחר מכן יבצע העורך דין התאמה אל מול החוקים והנהלים ויגיש את התביעה בהתאם. אם וכאשר התביעה כאמור תדחה על ידי נציג הביטוח הלאומי, ניתן להגיש ערר בפני ועדה רלוונטית. כאשר בוועדה עורך הדין שלכם ייצג אתכם נאמנה על מנת להשיג ולממש את הזכויות שלכם בהתאם לכתב התביעה וההוכחות.

 

במקרים חריגים ולאחר דחיית התביעה, ניתן לערר בבית דין שיקבע את פסק הדין המחייב את שני הצדדים בתביעה מהמוסד לביטוח לאומי שהוגשה באמצעות עורך הדין שלכם.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה